Cepán 70 éves

A hétvégén köszöntötte az UTE kajak-kenu szakosztálya Soltész Árpádot, aki a 60-as években kenusként több világversenyen szerzett érmet és olimpiai helyezést is, később pedig több sikeres kenus generációt nevelt fel a lila-fehéreknél.

Világ- és Európa-bajnok korábbi tanítványok, kiváló edző kollégák, barátok és az újpesti klub vezetői köszöntötték fel Soltész Árpádot, Árpi bácsit, vagyis „Cepánt” szombaton az UTE Urányi-Fábián kajak-kenu vízitelepén. Az eseményen személyesen gratulált az ünnepeltnek többek között Fábiánné Rozsnyói Katalin, Oláh Tamás, Mike Róbert, Beé István és Őze István is.

A lila-fehérek legendás versenyzője, majd később mesteredzője 1960-ban éppen az örök rivális FTC-ben kezdett kenuzni Székffy Géza irányításával. 1963-ban Gyűrű Endrével párosban világbajnoki és Európa-bajnoki bronzérmet nyertek, 1964-ben, a tokiói olimpián pedig Hajba Antallal ért el negyedik helyezést C-2 1000 méteren.

Az újpestiekhez 1966-ban igazolt át és még abban az évben újra világbajnoki bronzérmes lett Szántó Csabával 1000 párosban.

Aktív sportolói pályafutásának befejezése után edző lett, 1978-ban szerzett diplomát a TF-en. Az újpesti klubnál több sikeres kenus generációt nevelt fel.

Tanítványai közül Csépai Dezső, Leikep Gusztáv és Takács Gábor világbajnoki ezüstérmes-, Ipacs Endre világbajnoki bronzérmes-, míg Belicza Béla és Mike Róbert többszörös világ- és Európa-bajnok lett.

Kiemelkedő edzői tevékenységének elismeréseként 1995-ben mesteredzői címet kapott. Az utóbbi években a Heraklész-program edzőjeként dolgozik, fiatal versenyzői számos kiemelkedő sikert értek el.

Az egész sportág nevében szívből gratulálunk az ünnepeltnek!

Ajánlott cikkeink

Kajak-Kenu & Szabadidő
Partnerek & Támogatók