Schmidt Gábor, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség (MKKSZ) elnöke beszédében hangsúlyozta Füzesséry Gyula sportágra gyakorolt hatását. Kiemelte Gyula bácsi jelentőségét az 1954-es maconi világbajnokság csodálatos magyar szereplésében, valamint az Urányi János, Fábián László kajak kettes 1956-os olimpiai győzelmében, amelyek elindították a sportág sikertörténetét. Hozzátette, később a KSI szakosztályvezetőjeként is maradandót alkotott, az általa írt „tankönyvből” évtizedeken keresztül tanultak az edzők.
„Fantasztikus, amit a sportágnak adott, és azt hiszem, hogy a hatása itt nem ért véget, tanításai ott maradnak továbbra is a kajak-kenu sport mindennapjaiban. Ezúton is köszönöm ezt neki, mi biztos, hogy ápolni fogjuk az emlékét. Van egy ősi kínai közmondás, mely szerint nem hal meg az, akinek kimondják a nevét. Biztos vagyok abban, hogy Gyula bácsi nevét még sokszor, sok helyen fogjuk emlegetni.”

A KSI SE nevében Füzesséry Gyula egykori tanítványa, a szintén mesteredző Simon Miklós mondott beszédet, míg a család nevében Gyula bácsi unokája, Lili búcsúzott.
A gyászolók között ott volt dr. Baráth Etele, az MKKSZ tiszteletbeli elnöke, Füleky András korábbi főtitkár, Vaskuti István, a Nemzet Sportolója, Gyulay Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke, Vajda Vilmos és Angyal Zoltán korábbi szövetségi kapitányok, valamint az 1954-es maconi hősök közül a világbajnok Nagy László is. Szintén lerótta kegyeletét Szakács Bálint, az MKKSZ jelenlegi főtitkára, Hadvina Gergely szakmai igazgató és Tóth Dávid felnőtt kajak szövetségi kapitány is. A búcsúztató végén az elhunyt hamvait a Dunába szórták.

Füzesséry Gyula a magyar kajak-kenu sport évtizedek óta tartó sikerességének egyik letéteményese volt, akinek szaktudását világszerte elismerték. Ő volt a válogatott felkészítője a történelmi jelentőségű, 1954-es maconi világbajnokság idején, amely lényegében megalapozta a későbbi dicső eredményeket.
Szövetségi kapitányi megbízatása után a KSI frissen megalakult kajak-kenu szakosztályának vezetőedzője lett. Alapjaiban reformálta meg a hazai utánpótlásnevelést, edzéselméleti gondolatait könyvben is összefoglalta. Dolgozott Kubában, Dél-Koreában, Spanyolországban, Portugáliában, és mindenhol maradandót alkotott. Kivételes, pótolhatatlan tudású szakember, emellett nagyszerű családfő, édesapa és nagypapa volt. Tavaly decemberben ünnepelte 100. születésnapját.
Emlékét örökre megőrizzük!

























