Zárásként két ezüst, megnyertük a maraton Eb éremtáblázatát

Kajak párosban a nőknél Csay Renáta, Czéllai-Vörös Zsófia, fiú ifjúsági korosztályban pedig Márialigeti Áron, Terei András is a második helyen végzett a Silkeborgban zajló maraton Európa-bajnokság zárónapján. A magyar csapat 17 medáliával térhet haza Dániából, megnyerve az idei kontinensviadal éremtáblázatát.

Vasárnap öt páros döntővel zárult a csütörtök óta tartó maraton Európa-bajnokság. Délelőtt fiú ifjúsági korosztályban Márialigeti Áron, Terei András-kettős a második helyen végzett úgy, hogy az aranytól is kevesebb, mint két másodpercre voltak. A másik magyar egység, Horváth Tamás, Turgonyi Olivér a hetedik helyen zárta az Eb-t.

Férfi felnőtt C-2-ben a Zsidai Máté, Gilányi Zsolt-kettős a negyedik helyen végzett. A 2000-es születésű Zsidai és az idén 49.(!) életévét betöltő Gilányi mindössze 15 másodpercre volt a dobogótól.

Fotó: Kadler Gusztáv Maraton Magyar Bajnokság

Kajakban a férfiaknál két magyar egységnek is szoríthattunk, az érem azonban sajnos elmaradt. A Boros Adrián, Őry Zsombor-egység ötödik lett, míg az Aranyosi Gábor, Máthé Krisztián-páros kilencedikként ért célba.

Zárásként következett a hölgyek versenye, ahol a Csay Renáta, Czéllai-Vörös Zsófa-páros nagy csatát vívott a svéd és a spanyol egységgel. Előbbivel az utolsó futószakasz végén kisebb incidensbe kerültek, és bár a vezetést még ezután is átvették, a véghajrát a Melina Andersson, Johanna Johansson-kettős bírta a legjobban, a mieink így a második helyen végeztek.

Magyarország összesítésben így, hat arany-, hét ezüst- és 4 bronzéremmel zárta a silkeborgi maraton Európa-bajnokságot, és az éremtáblázat élén végzett.