Az új elnök a spanyol Jose Perurenát váltja, aki 13 éven át vezette az ICF-et, de nem jelöltette magát újra a pozícióra. Az ICF elnöki székéért ketten voltak versenyben, a másik jelölt az orosz Jevgenyij Arhipov volt. A kongresszus többsége egyetértett abban, hogy a leköszönő elnököt nevezzék ki az ICF tiszteltbeli elnökének.

Thomas Konietzko a megválasztása után tartott beszédében méltatta Jose Perurena kajak-kenu sportágért tett tevékenységét, és azt ígérte a tagszervezetek küldötteinek, hogy az eddigi elnök örökségére építve folytatja a munkát.
“Jose Perurena Lopez nagyszerű örökséget hagy maga után, nevéhez kötődik a Nemzetközi Kajak-Kenu Szövetség legsikeresebb időszaka - mondta az új elnök.
Az ICF jövőjével kapcsolatban pedig arról beszélt, hogy az új vezetőség sem fog tudni minden érdeknek megfelelni.
“Sportágunk legnagyobb erőssége éppen a sokszínűsége,
de egyben ez a legnagyobb kihívásunk is. Sok szakágunk van, ezért sokféle érdek ütközik az ICF-en belül, mégis nagyon fontos, hogy egységesek maradjunk. Együtt képesek leszünk elérni, hogy a kajak-kenu jövője a lehető legjobban alakuljon.”

A küldöttek alelnöknek választották az argentin Cecilia Fariast, a kínai Aijie Liut és a spanyol Lluis Rabanedát. Eldőlt az is, hogy az ICF kincstárnokaként az olasz Luciano Buonfiglio folytathatja a munkát, erre a pozícióra a második legtöbb szavazatot a Magyar Kajak-Kenu Szövetség (MKKSZ) alelnöke, Kárai Péter kapta.
Az Elnökségbe többek között bekerült a sprintbizottság vezetőjeként a japán Toshi Furuya, és a szlalom-bizottság elnökeként újraválasztott francia Jean-Michel Prono, a parakenu bizottság vezetőjeként folytathatja a munkáját a testületben a kanadai John Edwards is.
Érdekesség, hogy az ICF orvosi és doppingbizottságának új elnöke Tim Brabants lett, aki 2008-ban, Pekingben K-1 1000 méteren olimpiai aranyérmet szerzett. A szakági bizottságok tagjait holnap, az új Elnökség első ülése után választják meg.
A szavazás végeredménye megtekinthető itt.