Az oktatási hét keretein belül minden regionális akadémia kiválasztott egy napot, amikor - jellemzően késő délutáni, kora esti órákban – egy előre összeállított izgalmas, továbbképző, gondolatébresztő, interaktív programmal, várta elsősorban a sportágban napi szinten dolgozó edzőket.
A sort hétfőn a Kökény Roland Regionális Akadémia nyitotta. A tiszaújvárosi eseményen Révész Zoltán a mentális felkészülésről tartott előadást, míg Katona Márk a fejlesztési modell új gyakorlatairól szerzett tapasztalatait osztotta meg. Márk emellett bemutatta a gyakorlatok tanításának módszerét is. A hasznos, hiánypótló előadások után kötetlen beszélgetésre is maradt idő, ahol felmerült sok aktuális téma.
Kedden következett a Csay Renáta Regionális Akadémia győri programja, amelynek középpontjában az elsősegélynyújtás volt. A Kardirex Egészségügyi Központ mentőápolója tartott először elméleti előadást, majd egy gyakorlati bemutatót. Zárásként Weisz Róbert, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség (MKKSZ) regionális működésért felelős alelnöke, valamint Hudi-Kadler Zsuzsanna, a regionális akadémia menedzsere tartott egy interaktív beszélgetést az idei év szakmai tapasztalatairól, valamint a következő évre vonatkozó tervekről.
Szerdán a szegedi Szent-Györgyi Albert Agórában a Vajda Attila Regionális Akadémia eseményére is sokan voltak kíváncsiak. Sík Márton akadémiai menedzser köszöntője után sportágunk mesteredzője, Hüvös Viktor a kajakozás technikájáról szóló előadása következett. Karnok Marcell és Posztós Patrik a Héraklész, illetve az idén bevezetett válogatott fizikai felmérők során szerzett tapasztalataikat osztották meg a résztvevőkkel, míg Gáspár Csilla a gyógytorna kajak-kenu sportban betöltött szerepét és fontosságát taglalta.
Csütörtökön a Gyulay Zsolt Regionális Akadémia Dunakeszin tartott programját Hadvina Gergely, szakmai igazgató nyitotta meg, aki részletesen taglalta az MKKSZ Elnöksége által is már elfogadott új tehetségmenedzselési rendszer részleteit. Őt követte Ulveczki Edina előadása egy kicsi, ám annál sikeresebb tagszervezetünk, a Vitalitás Sportegyesület működéséről. Katona Márk itt is beszámolt a fejlesztési modell új gyakorlatairól és azok tanítási módszereiről, míg Gannoruwa Levente arról beszélt, hogy hogyan lehet egy edző a lehető leghatékonyabb abban az esetben, ha – hozzá hasonlóan – több csoporttal dolgozik, ráadásul a korosztályos eltérés is van a versenyzők között, esetleg a tanítványok közül valaki síkvízre, míg más maratonra készül.
Ugyanezen napon a Kaposvári Vízügy SC vízitelepén a Kammerer Zoltán Regionális Akadémia két előadója Hüttner Csaba és Zala György voltak. Felnőtt szövetségi kapitányunk a párizsi olimpiáról, a nemzetközi trendekről és az utánpótlás olimpiai szemléletű felkészítéséről beszélt hosszabban. Napjaink egyik legnépszerűbb erőnléti edzője, a kétszeres olimpiai bronzérmes kenus Zala György, az utánpótlás sportolók erőnléti edzéseinek fontosságát taglalta, mindezt gyakorlati bemutatókkal megspékelve.
Az oktatási hetet pénteken a Wichmann Tamás Regionális Akadémia eseménye zárta, melynek helyszíne az MKKSZ Dr. Baráth Etele Székháza volt. Suskó Ádám, a Kajak-Kenu Módszertani Központ munkatársa a teljesítménydiagnosztika világába nyújtott betekintést a résztvevőknek, Katona Márk pedig az erőnlét fejlesztéséről beszélt.