A szegediek minden korosztályt figyelembe véve 1859,75 pontot szereztek a 2024-es versenyszezonban, amivel még a tavalyi 1844,75 pontos teljesítményüket felülmúlták. Több mint 500 ponttal előzték meg a második helyezett lilákat.
„Azt gondolom, hogy talán ez tükrözi a leginkább látványosan és bemutatható módon egy csapat munkáját, valamint erkölcsi és szakmai sikereit. – fogalmazott Sík Márton, az MVM Szeged VSE klubigazgatója. – Szinte minden területen kimagasló eredményeket értünk el. Nyilván minden időszakban elvégezzük a szükséges elemzéseket, ha esetleg valahol, valamilyen visszaesés tapasztalható, megpróbáljuk feltárni a mögötte rejlő okokat. Az viszont a koncepciónk része, hogy nem egy kimagasló teljesítményen, hanem egy stabil alapon szeretnénk üzemeltetni a klubot.”
Ez utóbbit tökéletesen mutatja az, hogy ha korosztályos bontásban nézzük a tagszervezetek teljesítményét, az MVM Szeged VSE az egyetlen, amely minden korosztályban (a masters kivételével) a legjobb háromban végzett. A legerősebb szakáguk a férfi kenu volt, minden korosztályt tekintve 655 pontot szereztek.
A szegediek adták a legtöbb versenyzőt az olimpiai és paralimpiai csapatba is. Az olimpián Kiss Ágnes, Nagy Bianka, Nádas Bence és Kuli István, a paralimpián Varga Katalin, Boldizsár Dalma és Suba Róbert képviselte a klubot.
„Az év elején 2-4 sportoló részvételét tűztük ki célul és szerettünk volna egy érmet. Látva az eredményeket azt gondolom, hogy jól tükröződik az a szakmai munka, amit igyekszünk minden évben a sportágba hozni. Mindezekkel együtt viszont szerintem közösen éltük át az olimpiai, paralimpiai sikereket. A sok értékes helyezés mellett ki kell emelni Nádas Bence ezüstérmét, de a legfontosabb, hogy hét olyan sportolónk vehetett részt az ötkarikás játékokon, akik reális esélyekkel pályázhatnak Los Angelesre is. A mi részünkről pedig azt tudom mondani, hogy megfelelő alapokra építkezhetünk a következő időszakban, és azon leszünk, hogy minimum megtartsuk, de valamilyen szinten emeljük is az eredményességet.” – mondta Sík Márton.
Az egyesületnek jelenleg 314 versenyengedéllyel rendelkező sportolója van. Sík Márton a sikeresség kulcsaként a csapatmunkát, a közösséget emelte ki, amelybe beletartoznak a klub támogatói is, ezáltal egy kiszámítható és stabil alapokon nyugvó klubot tudnak működtetni. Persze szerinte azért fejlődni mindig lehet.
„Ha az ember megvizsgálja a részleteket látja, hogy hol vannak azok a láncszemek, ahol lehet erősíteni. Kár lenne egyet kiemelni, de a női vonal például, ha megnézzük a versenytársakkal lévő összehasonlítást, biztos, hogy fejleszthető terület. De számos más példát is említhetnék.”
A pontverseny képzeletbeli dobogójának második fokára az UTE „állhatott fel”. A lila-fehér klub tavaly a negyedik helyen zárt, idén azonban száz ponttal többet szereztek. A pontok alapján kajakban jeleskedtek a leginkább, hiszen minden korosztályt figyelembe véve férfi vonalon 401, a nőknél pedig 399,5 egységet gyűjtöttek. Az olimpiai csapatba Tótka Sándor révén adtak egy versenyzőt, aki K-2 500 méteren ezüstérmes lett Nádas Bencével.
A harmadik helyen a tavalyi második Graboplast Győri VSE zárt. Náluk a férfi kajak szakág volt a legerősebb, 585 pont került hozzájuk ebben a mutatóban. A Párizsban induló versenyzőik közül Kopasz Bálint K-1 1000 méteren harmadik, Takács Kincső C-1 200 méteren nyolcadik lett.
A regionális akadémiák összevetésében nem történt meglepetés, hiszen a legnagyobb egyesületi létszámmal bíró fővárosi régiók végeztek az élen. Az első helyet a Wichmann Tamás RA szerezte meg, őket követi a Gyulay Zsolt RA, míg a harmadik helyen a Csay Renáta RA zárta az idei versenyszezont.
A pontverseny végeredménye a Kapcsolódó tartalmak dobozban tekinthető meg: