39 éremmel zártuk az Olimpiai Reménységek Versenyét

A zárónapon egy arany, három ezüst és egy bronz került a magyar csapat szegedi éremgyűjteményébe. Az egyetlen vasárnapi győzelmünka fiú kajak négyeshez fűződik. A hazai rendezésű utánpótlásviadalt összesen 14 arany-, 15 ezüst- és 10 bronzéremmel zárták fiataljaink. A csapat legeredményesebb versenyzője Acélos Hanna Glória lett.

Olimpiai Reménységek Versenye, Szeged 2024.

21

A négyesek indították az ORV utolsó napját, sőt az eddigiektől eltérően már a délelőtt folyamán rendeztek döntőket, amelyekben magyar érmek is születtek.

U17 K-4 500 méteren a fiúknál ráadásul rögtön meglett a 14. aranyérmünk, miután a Jancsó Levente, Herk László, Zákány Máté, Lánczi Zaránd János alkotta egység óriási csatában, mindössze négy századmásodperccel megelőzve a szerbeket, elsőként haladtak át a célvonalon. A lányoknál a Leskó Vivien, Acélos Hanna Glória, Varró Csenge, Moór Mirtill négyesünk is harcban volt a győzelemért, végül a németektől kevéssel lemaradva másodikként zárt a kvartett.

Délután ismét az előző két naphoz hasonlóan ezúttal is Trencsényi Noémi adta meg az alaphangot. A Tiszakécskei Vízisport Club U17-es kenusa az ezren és ötszázon szerzett aranyai után, kétszázon a második helyen végzett. Ezúttal egy kanadai versenyző becsúszott elé, de Noémi így is rendkívül büszke lehet teljesítményre, hiszen három egyéniben szerzett éremmel térhet haza.

Férfi kenusaink ötszáz és kétszáz négyesben dobogóra állhattak. Előbb a hosszabbik távon Molnár Ádám István, Kis Máté Zalán, Péter Zsolt Zsombor, Molnár Lukács Ivo alkotta egység az ukrán hajó mögött ért célba a második helyen. Másfél órával később jött a sprinttáv, a hajóban pedig csak egyetlen csere történt, Molnár Ádám István helyett, Széll Kristóf térdelt be. Az ukránok mögött a németekkel csatáztak a mieink a második helyért, végül négy századmásodpercen múlt, hogy nem ezüst, hanem bronz jutott a fiúknak.