Már 12 éremnél járnak a magyarok a maraton Eb-n

Ott folytatták a magyarok pénteken, ahol csütörtökön abbahagyták a horvátországi maraton Európa-bajnokságon – azaz sorra nyerték az érmeket.

Az ifi kajak párosok versenyében a Tófalvi Viktória, Rugási Csilla kettős (felső képünkön) aranyérmes lett, míg a Nagy Viktória, Bartos Zsófia egység harmadikként zárt.

Az ifjúsági kajak párosoknál a Mercz Marcell, Horváth Ádám kettős végzett az első helyen (a Vékássy Bendegúz, Majoros Mátyás egység 11. lett), a kenu párosoknál pedig a Vass Zoltán, Bucsi Bence egység győzött, itt a Fajta Jordán, Pittnauer Balázs hajó negyedikként zárt.

Az U23-as férfi kenusoknál Adolf Balázs szintén a negyedik, Laczó Dániel az ötödik helyen ért célba, míg a kajak egyesek versenyében Petró Ádám ötödikként, Vékássy Levente pedig hetedikként végzett.

A magyar küldöttség hat arany, két ezüst- és négy bronzéremnél jár az Eb-n.

A magyar éremesőt hozó délelőtti versenyeket itt lehet visszanézni:

Szombaton már a felnőttek ülnek hajóba Metkovicban, a C-1 női és férfi, valamint a K-1 női és férfi versenyeket rendezik meg.