Maratonon is megállíthatatlan a Fojt Sára, Ujfalvi Laura ifi kajakpáros

Az utánpótlásról szólt a pénteki nap a maraton világbajnokságon. Női ifi kajak párosban kettős magyar győzelem született, a Fojt Sára, Ujfalvi Laura-páros mögött, a Csengeri Evelin, Horváth Maja-egység lett a második. U23 kenuban Laczó Dániel lett a világbajnok, Fekete Dorina és a Papp László, Csanki Márk-duó pedig a dobogó második fokára állhatott fel. A magyar csapat két nap után 6 arany- és 6 ezüstéremmel toronymagasan vezeti az éremtáblázatot.

Kezdésként délelőtt ifjúsági női kajak párosban kettős magyar győzelem született. A 19 kilométeres versenyt a Fojt Sára, Ujfalvi Laura-duó nyerte, megelőzve a Csengeri Evelin, Horváth Maja-kettőst. A két egység hamar leszakította a mezőnyt, gyakorlatilag házi versenyt rendeztek, a végén öt másodperc döntött Fojték javára.

„Borzasztó korán kezdtünk és nagyon hideg is volt. – kezdte Fojt Sára. - Köszönhetően a gyorsaságiban szerzett tapasztalatunknak jól rajtoltunk, az első futószakasz után el tudtunk menni a másik magyar egységgel. Úgy taktikáztunk, hogy senki ne tudjon feljönni ránk,

a döntést pedig az utolsó kis körre hagytuk.”

– mondta a KSI kajakosa. Újpesti társával szűk egy hónapja K-2 500 méteren az ifjúsági gyorsasági világbajnokságon is aranyérmet szereztek.

„Portugália után edzettünk még, de nem konkrétan a maratonra. Igazából nem is tudjuk, hogyan kell erre készülni. Szerettük volna magunkat ebben a szakágban is kipróbálni. Úgy gondoltuk, hogy iramot nagyjából tudunk menni, a robbantások meg nekünk fekszenek jobban. A győzelem ellenére azért maradunk rövidebb távoknál a jövőben is.” – tette hozzá Fojt Sára.

U23-as korosztályban, férfi C-1-ben Laczó Dániel lett a világbajnok. A szegedi kenus a spanyol Duro és a portugál Maciel társaságában hamar meglógott a többiektől. A hajrához közelítve, valamint az utolsó futószakaszon őket is le tudta szakítani, végül fél perces előnnyel nyerte a 22,6 kilométeres versenyt.

„Nehéz verseny volt, a portugál sráccal már az Eb-n is összecsaptunk, de a két spanyolra is számítottam, hogy az elején lesznek. Próbáltam a fordulókban és a futószakaszoknál lerázni őket.

Az utolsó futás előtt robbantottam, és mire újra vízre szálltam, sikerült növelnem is a távolságot.

Örülök a győzelemnek, az edzőmnek és másoknak is azt mondtam, hogy nyerni jövök ki.” – nyilatkozta Laczó Dániel.

Ugyanebben a számban Simon Sebestyén is nagyon jól versenyzett, negyedikként ért célba.

Női kajak egyes U23-ban Fekete Dorina ezüstérmes lett. A Ferencváros versenyzője a hajrában egy darabig vezetett is, ám az utolsó futószakasz előtt a dán Cathrine Rask robbantott, aminek köszönhetően meg is nyerte a futamot. A KSI-s Rugási Csilla a hatodik helyen fejezte be a versenyt.

Férfi ifi kenu párosban egy magyar egység indult, ők viszont szintén a dobogó második fokára állhattak fel. A Papp László, Csanki Márk alkotta szegedi kettős a hazai pályán versenyző román hajó mögött ezüstérmes lett, megelőzve a harmadik spanyol egységet.

A pénteki program az U23 férfi kajak egyes döntővel zárult, amelyben Péli Zalán a 12., Zoboki Zoltán pedig a 13. helyen végzett.