Kövér Márton megvédte bajnoki címét, Kiszli Vanda először nyert egyesben

Péntek délelőtt a felnőtt egyes döntőkkel elrajtolt az idei Kadler Gusztáv Maraton Magyar Bajnokság. Női kajakban és férfi kenuban is érvényesült a papírforma, előbbit Kiszli Vanda, utóbbit pedig Kövér Márton nyerte. Férfi kajakban a mindössze 20 éves Sellyei Csanád diadalmaskodott, míg a női kenusoknál a még nála is fiatalabb Hegedűs Karolina végzett az élen.

Minden korosztályt figyelembe véve rekordszámú indulója van a péntektől vasárnapig tartó Kadler Gusztáv Maraton Magyar Bajnokságnak, ugyanis több, mint 2400-an állnak rajthoz Győrben a hétvége során. Az első napon délelőtt a felnőtt egyes döntőket rendezték.

A férfi kajakosok 30 kilométeres versenyében a 2003-as születésű, ifjúsági világbajnok Sellyei Csanád győzött. A Vác Kajak-Kenu SE fiatal tehetsége mögött Péli Zalán (Hármaspálya Sportegyesület) lett a második, Kolozsvári Brúnó (Graboplast Győri VSE) pedig a harmadik. A mezőny legrutinosabb versenyzője, a szintén győri világ-és Európa-bajnok Boros Adrián némi meglepetésre ezúttal csak a negyedik helyen zárt.

A hölgyeknél viszont érvényesült a papírforma. A hétszeres világbajnok Kiszli Vanda (Atomerőmű SE) kevesebb, mint két héttel a szegedi gyorsasági világkupán 5000 méteren szerzett bronzérme után, 26 kilométeren két év után ismét magyar bajnok lett. Mögötte hat másodperccel érkezett a második helyen a címvédő Czéllai-Vörös Zsófia (Graboplast Győri VSE), míg a harmadikként az U23-as vb-ezüstérmes Csépe Panna (UTE) zárt. Érdekesség, hogy Kiszli Vanda egyesben most először lett magyar bajnok.

Férfi kenu 26 kilométeren ezúttal sem fért kétség Kövér Márton (Budapesti Honvéd SE) sikeréhez. A kilencszeres világbajnok, örökös bajnok mögött Horváth Márton (UTE) érkezett be, de az ő hátránya is már több, mint két perc volt. A bronzérem Laczó Dánielé (SZVTSZ Vízisport Szakosztály) lett.

Női kenuban a 2004-es születésű Hegedűs Karolina (Váci Karakán) teljesítette leggyorsabban a 14,5 kilométeres távot. Mögötte Molnár Csenge (MVM Szegedi VE) végzett a második helyen, míg a dobogó legalsó fokára Viktor Luca (KKNKKA) álhatott fel.

Délután az ifjúsági korosztály folytatta a programot. Férfi K-2 22 kilométeren a Herda Richárd, Borbély László (Budapesti Honvéd SE, City-Gas Tiszafüred) egység nyert, megelőzve az Ivancsó Tamás, Nyíri Donát (Grabpolast Győri VSE) és a Lomniczi Márk, Zemen Dániel (Építők Margitszigeti DKC) párosokat.

Női K-1 18 kilométeren Szerafin Zsófiáé (Kaposvári Vízügy SC) lett az aranyérem, mögötte Horváth Maja (Budapesti Honvéd SE), Reisz Janka (UTE) volt a sorrend.

Férfi kenuban ugyanezen a távon Soltész Péter (Vízisport Club Tokaj) végzett az élen, Juhász István (Atomerőmű SE) lett a második, Lugosi Gergely (Merkapt-Mekler László SE) pedig a harmadik. A hölgyeknél 11 kilométer volt a versenytáv, ezt Győre Panna (Merkapt-Mekler László SE) teljesítette a leggyorsabban, mögötte párostársa Benkucs Kira (Merkapt-Mekler László SE) lett az ezüst-, Kis-Batka Imola (Szolnoki Sportcentrum) pedig a bronzérmes.