Mégse

Elkezdődött a gyermek, kölyök magyar bajnokság

Amíg a nagyok Kanadában a világbajnokságon, addig a legifjabbak itthon, Szegeden csatároznak az érmekért. Szombaton és vasárnap a Maty-éren rendezik a gyermek, kölyök magyar bajnokságot, amelyen az U12-U14-es korosztály legjobbjai szállnak vízre. Az első napon 24 döntőt rendeztek, íme az első három helyezettek.

Hír

MK-4 Férfi U12 2000 méter

  1. Budapesti Honvéd SE (Batyky Zalán Bulcsú, Sarlay Botond, Hízó Álmos, Siklódi Áron) 7:59.595
  2. KSI SE (Tóth Csaba Kristóf, Barna Balázs Péter, Zámbori Zsolt, Garai Noel) 8:15.533
  3. UTE (Simon Csege, Vadinszky Márton, Gulyás Zalán, Borda Csaba) 8:16.627

 

MK-2 Férfi U12 2000 méter

  1. Reisz Márton, Farkas Gergely (UTE) 8:38.515
  2. Gerbacsich Ákos, Hidvégi Áron (Budapesti Honvéd SE) 8:40.007
  3. Angyal Bence, Csapó Csanád (Dunafüredi Vízisport Klub) 8:54.641

 

MK-1 Férfi U12 2000 méter

  1. Katona-Szabados Noé (Körös Kajak SE) 9:33.852
  2. Lázár László (Építők Margitszigeti DKC) 9:34.808
  3. Görbe Dávid (Szekszárdi Kajak-Kenu SE) 9:35.498

 

C-1 Női U14 500 méter

  1. Vágovics Eszter (UTE) 2:17.507
  2. Ördögh Flóra (MVM Szeged VE) 2:22.375
  3. Hoffer Eszter (Graboplast Győri VSE) 2:25.421

 

MK-4 Női U12 2000 méter

  1. KKNKKA (Csuport Emma Noémi, Szabó Nóra, Vilner Emili, Alföldi Anna Boglárka) 8:42.203
  2. City-Gas Tiszafüred SE (Fodor Alma, Dusza Viktória Blanka, Borbély Eliza Nelli, Csőke Linda) 8:47.103
  3. Körös Kajak SE (Fülöp Csenge, Munkácsi Petra, Nagy Lívia, Kónya Liza) 9:15.859

 

MK-2 Női U12 2000 méter

  1. Vujevich Fruzsina, Tölgyesi Luca (Budapesti Honvéd SE) 8:56.567
  2. Deák Anna Csenge, Varga Lara (Zoltek Kajak-Kenu SE) 9:21.985
  3. Schmidt Maja, Glázer Gréta Emília (FTC) 9:27.081

 

MK-1 Női U12 2000 méter

  1. Gazdag Lili (MTK) 9:38.247
  2. Kramer-Boga Emma (Gödi Sportegyesület) 9:38.383
  3. Kalmár Nóra Brigitta (Lágymányosi Spari Vízisport) 9:39.929

 

MK-4 Férfi U12 1000 méter

  1. Lágymányosi Spari Vízisport (Kocsis Bendegúz Ábel, Bakk István Zalán, Borsos Bálint, Baráth Viktor) 3:55.080
  2. Gödi Sportegyesület (Czirbus Máté, Stampf Bence, Kecskés Csaba, Nagy Nimród) 3:56.822
  3. Dunakeszi Kajak Club (Szabó Péter, Demeter Ákos, Juhász Barnabás, Kopócs Kristóf) 3:57.514

 

K-1 Férfi U14 1000 méter

  1. Herk László (MTK) 3:48.681
  2. Budai Kevin (Szolnoki Sportcentrum) 3:49.837
  3. Aczél Márton Ádám (Tiszaújvárosi KKSE) 3:49.867

 

C-1 Férfi U14 1000 méter

  1. Péter Zsolt Zsombor (Graboplast Győri VSE) 4:19.005
  2. Kirchner István (Szabó Attila Kenu Akadémia) 4:19.899
  3. Ferencz Máté (CSKKE) 4:24.643

 

K-1 Női U14 1000 méter

  1. Hofer Bianka Vivien (MTK) 4:06.201
  2. Acélos Hanna Glória (Szekszárdi Kajak-Kenu SE) 4:07.309
  3. Czibula Rebeka (KSI SE) 4:07.969

 

MK-4 Férfi U12 1000 méter

  1. UTE (Reisz Márton, Simon Csege, Farkas Gergely, Gulyás Zalán) 3:45.688
  2. Váci Karakán (Madár Bendegúz, Urbán Milán Valentin, Sima István Vajk, Tiba Huba) 3:57.528
  3. Körös Kajak SE (Fitos József, Balog Péter, Katona-Szabados Noé, Nagy Botond) 3:59.206

 

C-2 Női U13-U14 1000 méter

  1. Vágovics Eszter, Poszpischil Luca Panna (UTE, Rácalmás Sportegyesület) 4:35.081
  2. Ördögh Flóra, Zs. Somló Zsuzsanna (MVM Szeged VE) 4:37.311
  3. Nagy Rebeka Emma, Hoffer Eszter (KKNKKA, Graboplast Győri VSE) 4:39.233

 

MK-4 Férfi U12 1000 méter

  1. Graboplast Győri VSE (Jankó Máté, Fekete Alex, Szabó Zsombor, Tóth-Borov Bence) 3:50.153
  2. Budapesti Honvéd SE (Siklódi Áron, Nagy Bence, Hízó Álmos, Bencze Gábor) 3:50.593
  3. KSI SE (Tóth Csaba Kristóf, Barna Balázs Péter, Zámbori Zsolt, Garai Noel) 4:01.411

 

K-2 Férfi U13-U14 1000 méter

  1. Bukta Bendegúz, Lőrinczi-Csákvári Brúnó (Kis-Duna SE) 3:36.612
  2. Kárpáti Csanád, Borda Huba (UTE) 3:39.166
  3. Lánczi Zaránd János, Till Máté (Szolnoki Sportcentrum) 3:40.016

 

C-2 Férfi U13-U14 1000 méter

  1. Kirchner István, Méri Marcell (Szabó Attila Kenu Akadémia) 4:10.572
  2. Molnár Ádám István, Kis Máté Zalán (MVM Szeged VE) 4:12.852
  3. Balázs Bálint Kristóf, Buza Dávid (Diósgyőri Kajak-Kenu SC) 4:16.292

 

K-2 Női U13-U14 1000 méter

  1. Hofer Bianka, Szabó-Csalló Nadin (MTK) 3:54.073
  2. Czibula Rebeka, Bertalan Katalin (KSI SE) 3:54.223
  3. Horváth Hanna, Macsó Lili (Tiszaújvárosi KKSE) 3:58.635

 

MK-4 Női U12 1000 méter

  1. KKNKKA (Tihi Bíborka Brigitta, Csuport Emma Noémi, Vilner Emili, Alföldi Anna Boglárka) 4:12.236
  2. Gödi Sportegyesület (Kramer-Boga Emma, Lepkó Sarolta, Turi Angéla, Vecseri Vivien) 4:12.910
  3. Vitalitás Sportegyesület (Csomor Petra, Rébeli-Szabó Jázmin, Schmiedt Réka, Seidel Sára) 4:16.282

 

MK-4 Női U12 1000 méter

  1. OKSE (Schattinger Zsófia, Leskó Lili, Tóth Anna, Kovács Euniké Veronika) 4:10.233
  2. Tiszaújvárosi KKSE (Rácz Sára, Kőhalmi Hanna, Andrássy Lujza Fanni, Bartha Edit) 4:15.051
  3. Zoltek Kajak-Kenu SE (Deák Anna Csenge, Varga Lara, Somodi Laura, Schubert Zita) 4:19.447

 

MK-4 Vegyes U12 1000 méter

  1. Miskolci Vasutas SC (Szutorcsik Szabolcs, Győrösi-Mercz Károly, Tóth Zsófia, Zilay Janka) 3:57.823
  2. Lágymányosi Spari Vízisport (Kalmár Nóra Brigitta, Vass Anita, Bogdány Botond, Kabai Bálint) 4:01.195
  3. Borsodi Örökmozgó (Zsófi Emma, Bölcsik Csenge, Makkai Szilárd, Katona Ferenc Ferdinánd) 4:10.873

 

K-4 Férfi U13-U14 1000 méter

  1. Tiszaújvárosi KKSE (Aczél Márton Ádám, Rácz Máté, Bukta Gergő, Suhajda Péter) 3:25.597
  2. UTE (Kovács Áron László, Borda Huba, Endrényi Zsigmond Bendegúz, Tóth Domonkos) 3:26.801
  3. Szolnoki Sportcentrum (Till Máté, Molnár Zénó, Lánczi Zaránd János, Nagy Zsombor) 3:29.241

 

C-4 Vegyes U13-U14 1000 méter

  1. Diósgyőri Kajak-Kenu SC (Balázs Panna Lili, Radnai Zalán, Sipos Dávid Lajos, Veréb-Fekete Bence) 4:16.827
  2. Atomerőmű SE (Fillér Fábió, Kóti Szabolcs, Jávor Levente Lajos, Vajna Lóránt) 4:19.033
  3. Lágymányosi Spari Vízisport (Guj Márton, Sóki Milán, Gyenei Botond Benjámin, Gerliczky Lóránt) 4:23.23

 

K-4 Női U13-U14 1000 méter

  1. MVM Szeged VE (Bokányi Nóra, Gábor Alíz, Szalai Kata Tamara, Tóth Szilvia Noémi) 3:48.775
  2. DKSE Dunaújváros (Furtai Viktória, Szilasi Tímea, Mohács Karolina, Kovács Boglárka) 3:54.443
  3. Körös Kajak SE (Gubucz Liliána, Kabai Rebeka Léna, Farkas Lara, Mészáros Nelli) 3:55.531

 

MK-4 Vegyes U12 1000 méter

  1. Budapesti Honvéd SE (Gerbacsich Ákos, Hidvégi Áron, Tölgyesi Luca, Vujevich Fruzsina) 3:55.463
  2. MVM Szeged VE (Sík Balázs, Molnár Dániel, Kelemen Zita, Varga Vanda) 4:03.487
  3. Szolnoki Sportcentrum (Kádár Ferenc, Királymezei-Hajdú Csanád, Takács Virág Csenge, Szabó Anna Dóra) 4:13.465