Az MKKSZ 2006-ban hívta életre az Arany Érdemérem díjat, amelyet azok a sportolók, edzők, sportvezetők kaphatják meg, akik több évtizeden át tartó szakmai munkájukkal, hozzáállásukkal elévülhetetlen érdemeket szereztek a magyar kajak-kenu sport eredményességében.
Dr. Baráth Etele, a Közgyűlés elnöke, valamint Schmidt Gábor, az MKKSZ elnöke elsőként Petrovics Kálmánt jutalmazta Arany Érdemérem kitüntetéssel. Az MKKSZ elnökségi tagja, a Sportfejlesztési Bizottság elnöke több, mint 50 éve megkerülhetetlen alakja a sportágnak. Kétszeres világbajnok kajakos, alapító tagja a Szegedi Olajbányásznak. A többször is átkeresztelt, napjainkban MVM Szegedi VE néven futó egyesületnek 1997-től klubigazgatója, néhány hete pedig már elnöke is.
Szintén Arany Érdemérem elismerésben részesült Apáthy Endre, az MKKSZ fejlesztési alelnöke. 1993 óta lelkes támogatója a sportágnak, sportolóknak és nevéhez fűződik a Hídépítő Kupa életre hívása is, amely már hosszú évek óta az egyik szezonnyitó verseny.
Mindkét díjazottunk neve felkerült már az MKKSZ dr. Baráth Etele Székházban található márványtáblánkra is, amely immár 37 Arany Érdemérem kitüntetettet számlál.
A Közgyűlés első napirendi pontja az éves sportszakmai beszámoló volt a Sportfejlesztési Bizottság, a Versenysport Bizottság, valamint a Főtitkár előterjesztése alapján. Ennek kapcsán Kubina Ádám, az MKKSZ főtitkára elmondta, bár az idei évben maradt hiányérzet, így is sikerült 15 olimpiai és 4 paralimpiai kvótát szerezni. Kiemelte a következő év legfontosabb feladata az ötkarikás játékokra való felkészülés, amelyhez a sportolók minden segítséget meg fognak kapni a Szövetségtől, hogy Párizsban kihozhassák magukból a maximumot. A beszámolót a Közgyűlés egyhangúan elfogadta.
Ezt követte a Sportágfejlesztési stratégia éves beszámolója. Egy évvel ezelőtt a Közgyűlés egy 2032-ig szóló stratégiát fogadott el, amelynek fő célja egyrészt a kajak-kenu sport hazai versenysportban elért vezető pozíciójának megtartása, másrészt a szabadidősport és az aktív szegmensekben a sportág szabadidős szakágai piaci részesedésének növelése.
Az előterjesztést Dr. Baráth Etele és Schmidt Gábor mellett Szakács Bálint, az MKKSZ ügyvezető igazgatója egészítette ki. Utóbbi részletesen kitért a 2023-as év legfontosabb mérföldköveire, a sportdiplomáciai tevékenységeinkre és sportágunk megjelenésére. A Közgyűlés az erre vonatkozó határozatot is egyhangúan elfogadta.
A napirend végén felszólalt Berkó Lajos a Honvédelmi Minisztérium Sportért Felelős Államtitkárságának kabinetfőnöke is, aki hangsúlyozta, 2024-ben lesz a 20. évfordulója annak, hogy Magyarország belépett az Európai Unióba, ma pedig már óriási lehetőségek vannak a magyar sportban és példamutatónak tartja azt, ahogy az MKKSZ élt ezekkel, egyúttal sok siker kívánt jövő évi célok elérésre.