Csorba Zsófi és Adolf Balázs is győzött ötezer méteren! - frissül

Az ötezer méteres döntőkkel zárul vasárnap délután a brandenburgi világkupa. Cikkünk folyamatosan frissül.

Akárcsak Szegeden, úgy Brandenburgban is magyar sikerrel, pontosabban Csorba Zsófia győzelmével kezdődtek az ötezer méteres döntők. A női kenusok 26 fős mezőnyében Zsófi a rajtot követően harmadikként érkezett a futószakaszhoz majd ezt követően előbb a fehérorosz Nazdrovát, majd egy körrel később a kínai Jiangot is megelőzve átvette a vezetést. Meglógni azonban nem sikerült, mivel időközben felzárkózott rá a moldáv Glizan, valamint a chilei Mailliard, így ők hárman harcoltak az érmes helyekért. Zsófi ki- és beszállásai kulcsfontosságúak voltak a hátralévő két futásnál. Az utolsó kétszáz méteren Mailliarddal vívott óriási csatát, végül fél hajóval újpestiek világbajnoka ért be elsőként.

Nem kellett sokat vári az újabb aranyra, férfi kenuban Adolf Balázs azok után, hogy Szegeden második lett a spanyol Jaime Duro mögött, Brandenburgban ő állhatott fel a dobogó legfelső fokára. A 38 indulót számláló futamban Balázs Duróval, valamint a moldáv Tarnovschival húzott el az elején a többiektől. Ők hárman az utolsó futásig szinte teljesen együtt haladtak, ekkor azonban Balázsnak sikerült magasabb sebességi fokozatba kapcsolnia. A négyszeres világbajnok egy jól sikerült futás és beszállás után, faképnél hagyta riválisait és a végén kényelmes előnnyel zsebelte az aranyérmet.

Női kajakban Kőhalmi Emese - megismételve múlt heti szereplését - ezüstérmet szerzett. A svéd Melina Andersson ezúttal is már az elején lerázta a mezőnyt, mögötte azonban együtt jött Kőhalmi Emese, Csikós Zsóka és a fehérorosz Skryhanava. Féltáv környékén Zsóka szakadt le elsőként, Mesi azonban jól tartotta magát, sőt a végén már a második helye sem forgott veszélyben. Csikós Zsóka negyedik lett.

Ajánlott cikkeink

Kajak-Kenu & Szabadidő
Partnerek & Támogatók