Kopasz legyőzte Dombvárit, Bodonyi két aranyat nyert

A portugáliai világbajnokság után a gyorsasági szezonzáró versenyen, a magyar országos bajnokságon az 1000 méteres döntőket rendezték meg szerdán Szolnokon.

A férfi kajak egyes 1000 méteren vb-induló Kopasz Bálint másfél másodperccel előzte meg Dombvári Bencét. A szintén a vb-ről érkezett Bodonyi András két aranyéremnek is örülhetett, hiszen kenu egyesben több mint három másodperccel verte nagy riválisát, Kiss Tamást, valamint párosban Sarudi Pállal is nyert.

Az 1000 kajak négyesben Londonban ezüstérmes Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel alkotta egység ismét összeült, és hatalmas versenyben, egy kilométer után csupán 0,2 másodperces előnnyel végzett az élen a Kugler Attila, Bogár Gábor, Gacsal Ákos, Noé Zsombor kvartett előtt. A Tóth, Kulifai kettős párosban másodikként zárt, itt a hosszabb táv ellenére is esélyesnek számító Tótka Sándor, Nádas Bence duó győzött, amelynek tagjai egyaránt egy-egy bronzéremmel tértek haza a vébéről.

Kárász Anna előtt végezve Pupp Noémi nyert női kajak egyesben, kajak párosban a Somogyi Szilvia, Potoniec Zsófia egység ért elsőként a célba, négyesben a Medveczky Erika, Hagymási Réka, Pupp Noémi, Gamsjager Lisa-Maria hajó diadalmaskodott, férfi kenu négyesben pedig a Sáfrán Mátyás, Mike Róbert, Korisánszky Dávid, Bakó Tamás egységé lett a magyar bajnoki cím.

Az ob péntekig tart Szolnokon, az eredményeket ide kattintva lehet követni.

A világbajnokság magyar és külföldi sztárjait azonban egy kivételes eseményen a hétvégén Budapesten is lehet majd látni:

A világbajnokság hősei Budapesten folytatják

Szeptember 1-jén a világ leggyorsabb kajak-kenusai a Városligeti-tavon mutatják meg, hogy mire képesek 100 méteren. A Red Bull Vízisprinten a közönség több hazai versenyzőnek is drukkolhat majd, köztük az elmúlt hétvégén két világbajnoki aranyérmet szerző Kárász Annának, a K-4 500 méteren világbajnoki bronzérmes Tótka Sándornak, valamint a K-2 200 méteren győztes Birkás Balázsnak és Balaska Márknak.

Kopasz visszaverte Dombvári első támadását

Férfi kajak egyesben viszonylag sima győzelmet aratott Kopasz Bálint, kenu egyesben pedig hatalmas csatában nyert Kiss Tamás 1000 méteren a szolnoki rangsoroló második napján.

A tájékoztató verseny egyik nagy kérdése az volt, hogy az 1000 kajak egyesben itthon évek óta egyeduralkodó Kopasz Bálintot meg tudja-e szorongatni Dombvári Bence. A választ megkaptuk: a Győrbe igazolt Kopaszt továbbra sem tudják megelőzni, legalábbis két héttel a válogató előtt. Dombvári 5,6 másodpercet kapott a győztestől, kettőjük közé pedig még meglepetésre befurakodott a szolnoki Gál Péter, míg a negyedik a fiatal Kós Benedek lett.

Ennél jóval szorosabb volt a verseny kenu egyesben, ahol Kiss Tamás úgy nyert Kiss Balázs előtt, hogy 1000 méter után csupán 0,5 másodperc (!) volt a különbség kettőjük között, de a harmadik Dóri Bence is csak két másodperccel volt lemaradva a győztestől.

Férfi kajak párosban a Koleszár Mátyás, Németh Viktor kettős nyert a Tóth Dávid, Kulifai Tamás és a Noé Bálint, Ilyés Róbert egység előtt. A nőknél kajak egyes 200 méteren Kiss Blanka, Katrinecz Rita, Gamsjager Lisa-Maria volt az első három sorrendje, míg az olimpiai számban, kenu 500 párosban Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső kettős kétséget sem hagyott afelől, hogy még mindig ők az elsőszámú kenusok itthon, a Kisbán Zsófia, Bragato Giada és a Molnár Csenge, Nagy Bianka duó követte őket.

Két hét múlva az első válogatóval kezdődik meg ténylegesen a versenyszezon.

Meglepetéssel rajtolt a maraton-ob

A férfi kajakosok egyesében meglepetésre Mészáros Márton legyőzte Boros Adriánt a Győrben zajló maraton országos bajnokság nyitónapján.

A 30 kilométeres finálé végén csupán egy másodperc döntött a két versenyző között. „Sokáig négyen mentek az élen, de az utolsó futószakaszhoz már csak hárman érkeztek: Mészáros Márton, Boros Adrián és Aranyosi Gábor – kezdte a beszámolót Weisz Róbert szövetségi kapitány. – A célegyenesbe együtt fordultak be, ketten meg tudtak lépni, az utolsó 150 méteren indított egy nagy hajrát Marci, Adrián tudott vele menni, de amit a hajrá indításakor megszerzett fél métert, azt a végéig meg tudta tartani az éllovas.

Egy nagyon színvonalas verseny volt.”

A bronzérmet Aranyosi nyakába akasztották.

Nem volt alacsonyabb a nívó a női kajak egyesek 26 kilométeres döntőjében sem, ahol az első három helyezett nagyon gyorsan ellépett a mezőnytől. Czéllai-Vörös Zsófia, Kiszli Vanda és Csay Renáta hajójában megszámlálhatatlan világbajnoki cím pihent, ez meg is látszott a versenyen.

„Az utolsó futószakaszig ők együtt mentek, ekkor a vízreszállásnál egy hosszú, 500 méteres hajrát indított Zsófi, az itt kialakult néhány méteres különbség pedig a célig megmaradt” – kommentálta Weisz Róbert a Czéllai-Vörös, Kiszli, Csay sorrendet.

Czéllai-Vörös Zsófia boldogan adott interjút a győzelem után

A kenu egyeseknél két, a kajakosokéhoz képest sima győzelem született. A férfiaknál a táv feléig együtt ment Laczó Dániel és Nagy Gergely Balázs, a negyedik futásnál szakította le Laczó ellenfelét, és ért be elsőként a célba, a harmadik itt Török Aurél lett.

A teljesség kedvéért meg kell említeni, hogy a tavalyi vb-dobogós Dóczé Ádám, valamint Kövér Márton nem indult el egyesben, ők szombaton párosban állnak majd rajthoz, de Laczó és Nagy Gergely is elindul párosban is.

Laczó Dániel magabiztosan nyert

A női kenusoknál nagyon gyorsan szétszóródott a mezőny, az ifjúsági korú Horányi Dóra több mint két és fél perc előnnyel nyert Bonyai Regina előtt, míg a harmadik Sztolyka Rita lett.