A 2014-ben már több mint 100 folyamkilométert teljesítő, CsakPET névre hallgató, pillepalackokból épített hajóval teljesítette a 200 méteres távot kétszeres olimpiai bajnok kajakozónk, Vereckei Ákos, aki a rekordkísérlet során 2 perc 34 másodperc alatt lapátolta le a FÉMALK Bomba AVSE előtt, az Újpesti öbölben kimért olimpiai versenytávot.
A bakui Európa Játékokon győztes, olimpiai hatodik helyezett Dudás Miklós szakkommentátorként közvetítette végig a különleges csúcskísérletet, és bár a nagy előd csapásszámában talált némi kifogásolnivalót, ő is elismerően nyilatkozott Vereckei Ákos teljesítményéről.
„Hogy gyakran eveznék-e ilyen hajóban? Ha valami rossz fát tennék a tűzre és büntetni szeretném magam, akkor mindenképpen” – viccelődött már a stégen Vereckei, aki szerint a PET-palackokból készült hajója egészen jól bírta a kihívást. – Örömmel vállaltam a feladatot, bár még nekem is izgalmat okozott egy pillapalack kajakban evezni. A szervezők és a PET Kalózok nálam még nagyobb feladatra vállalkoztak, az irdatlan mennyiségű hulladéktól próbálják megtisztítani évről-évre a Tisza felső szakaszát. Idén én is velük tartok, úgyhogy hasznos volt ez a kis bemelegítés. Ez az akció a sportágunk számára is nagyon fontos. A kajakosok és a kenusok az életük nagy részét a természetben, vízen töltik el, és nagyon nem mindegy, hogy milyen környezet veszi őket körül. Ráadásul a sportág legnagyobb bázisát a gyerekek jelentik, és a sportágunk alapjai, szépségei mellett azt is szeretnénk nekik megmutatni, hogy miképpen használják, hogyan óvják meg a környezetüket” – mondta Vereckei Ákos.
A 2015-ös PET flotta közel 20 hajóval és majdnem 100 PET kalózzal veszi fel a harcot a szennyezéssel. Ennek következményeként a csapatok idén sokkal több hulladékot fognak kiszedni a folyóból, mint eddig bármikor (tavaly közel 10.000 palackot és más műanyag hulladékot távolítottak el a vízből az önkéntesek). Idén a hulladék kezelésének módja is változik: a palackok már a parton előválogatásra kerülnek, és rövid időn belül a lehető legnagyobb arányban újrahasznosítják ezeket.