Négy számban is szétlövésre került sor Szegeden

Vasárnap véget ért a Maty-éren zajló serdülő, ifjúsági, U23 magyar bajnokság. A verseny ifi korosztályban egyben a második világbajnoki válogató is volt, és a két verseny alapján négy számban is szétlövés döntötte el a vb-részvételt. Az utolsó napon még kétezer és ötezer méteres magyar bajnoki döntőket is rendeztek.

E négy számból kettőben ugyanazok az egységek csaptak össze. A belgrádi korosztályos Európa-bajnokságon kenuban mindkét páros számot megnyerő Lugosi Gergely, Uhrin Dávid-egység ezen a hétvégén ötszázon és ezren is vereséget szenvedett a Molnár Csanád, Juhász István Dávid-kettőstől, így a két egység egy-egyre állt a válogatókat illetően. Mindkét számban vasárnap rendezték meg a szétlövést a vb-indulásért, amelyeket egyaránt a Molnár, Juhász-páros nyert meg.

Négy számban is szétlövésre került sor Szegeden

Férfi K-2 1000 méteren az Eb-ezüstérmes Szakács Botond, Samu Péter-duó csak harmadik lett ezen a hétvégén, így itt is szétlövésre került sor méghozzá a Kolozsvári Brúnó, Mitring Olivér-egységgel szemben. A KSI fiatal kettőse itt már nem hibázott, így az Eb után, a világbajnokságon is bizonyíthatnak.

A lányoknál C-2 500 méteren is szétlövésre került sor, ám a szám ifjúsági Európa-bajnok párosa, Kiss Ágnes, Molnár Csepke végül kiharcolta a világbajnoki részvételt Győre Panna, Benkucs Kira Roxánával szemben.

Az ifjúsági szétlövések eredményei:

C-2 Férfi 500 méter:

  1. Molnár Csanád, Juhász István Dávid (MVM Szeged VE, Atomerőmű SE) 1:45.240
  2. Lugosi Gergely, Uhrin Dávid (Merkapt-Mekler SE, Lágymányosi Spari) 1:46.440

K-2 Férfi 1000 méter:

  1. Szakács Botond, Samu Péter (KSI SE) 3:22.603
  2. Kolozsvári Brúnó, Mitring Olivér (Graboplast Győri VSE) 3:26.010

C-2 Női 500 méter:

  1. Kiss Ágnes, Molnár Csepke (MVM Szeged VE) 2:01.731
  2. Győre Panna, Benkucs Kira Roxána (Merkapt-Mekler SE) 2:02.224

C-2 Férfi 1000 méter:

  1. Molnár Csanád, Juhász István Dávid (MVM Szeged VE, Atomerőmű SE) 3:43.520
  2. Lugosi Gergely, Uhrin Dávid (Merkapt-Mekler SE, Lágymányosi Spari) 3:44.827

A korosztályos magyar bajnokság utolsó napján ezen kívül még zömében kétezer és ötezer méteren rendeztek döntőket.

A magyar bajnokság vasárnapi eredményei:

Serdülő:

U15-U16. Férfi K-4 2000 méter:

  1. Lágymányosi Spari (Nádasdi Bendegúz Csaba, Takács Svetlai Benedek Álmos, Gál Vince, Kaed Ádám Said) 6:37.616
  2. Graboplast Győri VSE (Ivancsó Tamás, Nyíri Donát, Pápai Bence, Taáp Tamás) 6:42.730
  3. Tiszaújvárosi KKSE (Juhász Ádám Péter, Andrássy Dénes, Kakuk Levente, Bodri Bánk) 6:49.266

U16. Férfi K-2 2000 méter:

  1. Kelemen Máté, Zemen Dániel (Építők Margitszigeti DKC) 7:33.236
  2. Szabó Levente, Brúnyai Kornél (MVM Szeged VE) 7:35.608
  3. Kovács Dániel, Erdész Mihály (Dunakeszi Kajak Club) 7:36.411

U16 Férfi K-1 2000 méter:

  1. Hidvégi Zalán Imre (Tatai Hódy SE) 8:04.280
  2. Hoffer Benedek János (KSI SE) 8:05.169
  3. Juhász Máté (Erzsébeti Spartacus MTK) 8:05.976

U15-U16 Férfi C-2 2000 méter:

  1. Molnár-Gábor György, Marenec-Dózsa Zsombor (MVM Szeged VE) 8:25.308
  2. Poszpischil Lőrinc László, Nagy Roland László (Rácalmás SE) 8:33.068
  3. Czakó Bálint, Koleszár Bonifác (Tiszaújvárosi KKSE) 8:39.897

U16 Férfi C-1 2000 méter:

  1. Szegi Zsombor (Tiszaújvárosi KKSE) 9:07.590
  2. Ignácz Richárd Valton (Lágymányosi Spari) 9:10.543
  3. Szimilkó Kolos (Váci Karakán) 9:16.276

U15-U16 Női K-4 2000 méter:

  1. Budapesti Honvéd SE (Rappai Bonita Senon, Csáti Csenge, Storcz Katica, Fajta Kira) 7:38.649
  2. MVM Szeged VE (Kelemen Blanka, Nagy Lara, Nyerges Csenge, Zöldi Zoé Aténé) 7:41.166
  3. KSI SE (Németh Lili, Bakos Nóra, Bakos Ágnes, Boja Alexandra) 7:45.756

U16 Női K-2 2000 méter: 

  1. Gombás Alíz, Németh Rozina Mira (Graboplast Győri VSE) 8:24.478
  2. Pogácsás Luca, Majnek Panna Bella (KSI SE) 8:25.203
  3. Kanyó Sára, Stix Dorina (Plastex Kanizsa KKK) 8:25.546

U15 Férfi K-2 2000 méter:

  1. Konyecsnyi Milán, Szabó Barna (KSI SE) 7:33.574
  2. Ozsgyáni Dániel, Takács Levente (BKV Előre SC) 7:37.206
  3. Kun Vilmos, Nagy Ágoston Erik (KSI SE) 7:37.413

U15 Férfi K-1 2000 méter:

  1. Gazdag Marcell (MTK) 7:57.792
  2. Mircse Zoltán Iván (Tiszaújvárosi KKSE) 7:58.914
  3. Skobrák István (Kaposvári Vízügy SC) 8:03.371

U15-U16 Női C-1 2000 méter:

  1. Itzelberger Zille (Merkapt-Mekler SE)
  2. Pintér Panna (Mogyi Bajai Vízisport Klub)
  3. Egeresi Anna (TVK)

U15-U16 Férfi C-1 2000 méter:

  1. Nagy Zoltán Csanád (Hírös-Kecskemét)
  2. Juhász Zoltán (Diósgyőri Kajak-Kenu SC)
  3. Száraz Alex (Bereki Bárkás Egylet)

U15 Női K-2 2000 méter:

  1. Szép Virág Panka, Jeszkel Panna (KKNKKA) 8:08.827
  2. Holló Hanna Havadi, Behringer Bonita Jázmin (UTE) 8:09.902
  3. Deli Nóra, Willisits Panna (Graboplast Győri VSE) 8:16.898

U16 Női K-1 2000 méter:

  1. Pető Hanna (City-Gas Tiszafüred SE) 4:25.476
  2. Cséplő Natasa (Plastex Kanizsa KKK) 4:26.658
  3. Szabó-Csalló Vanda (MTK) 4:28.872

U15 Női K-1 2000 méter:

  1. Horváth Kata (Tiszaújvárosi KKSE) 8:48.544
  2. Reisz Janka (UTE) 8:49.579
  3. Galbavy Zsuzsanna (Dunakszi Kajak Club) 8:50.401

U15-U16 Férfi K-1 2000 méter:

  1. Nagy Botond (Verőcei Kajak-Kenu Egyesület) 9:04.113
  2. Tóth Levente (Hírös-Kecskemét) 9:37.145
  3. Havasi Olivér (Zoltek Kajak-Kenu SE) 9:38.884

U15 Férfi C-1 2000 méter:

  1. Pálfalvi Viktor (Atomerőmű SE) 9:07.134
  2. Gyányi Milán (MVM Szeged VE) 9:15.666
  3. Tósa Máté (Diósgyőri Kajak-Kenu SC) 9:21.234

U15-U16 Női C-1 2000 méter:

  1. Kis-Batka Iringó Júlia (TVK) 10:04.999
  2. Matkovics Vanda Zita (KSI SE) 10:07.789
  3. Sárkány Réka (Merkapt-Mekler SE) 10:08.560

U15-U16 Női K-1 2000 méter:

  1. Farkas Lili (Körös Kajak SE) 13:03.903
  2. Dóra Lili (Váci Karakán) 13:22.785
  3. Fehér Viktória Réka (Építők Margitszigeti DKC) 13:34.767

Ifjúsági:

Férfi C-4 500 méter:

  1. MVM Szeged VE (Csanki Imre Mihály, Bakos Zoltán, Molnár Dániel, Megyesi Botond) 1:48.132
  2. BKV Előre SC (Bakos Milán Edmond, Bakos Noel Ármin, Horváth-Milvich Benedek, Kemény Marcell Márk) 1:51.264
  3. CSKKE (Vaspál Zsombor, Sztipánkovich Tódor Bálint, Molnár Dániel, Győrfi Benedek) 1:53.039
Négy számban is szétlövésre került sor Szegeden

K-4 Férfi 5000 méter: 

  1. Lágymányosi Spari (Erdőssy Dániel, Kabai Bence, Nádasdi Marcell Balázs, Gremsperger Gábor Géza) 15:41.961
  2. UTE (Fekete Patrik, Bíró Barna, Bodnár Zoltán, Peichl Norbert) 15:42.039
  3. KSI SE (Csibor Barnabás, Nagy Dániel Gábor, Kerekes László, Csajági Marcell) 15:44.572

K-2 Férfi 5000 méter: 

  1. Kékesi Árpád, Kiss Martin (Váci Kajak-Kenu SE) 17:24.045
  2. Lomniczi Márk, Miskolczi Zalán (Építők Margitszigeti DKC) 17:24.148
  3. Furtai Ferenc, Katona Benedek (DKSE Dunaújváros) 17:54.580
Négy számban is szétlövésre került sor Szegeden

C-2 Férfi 5000 méter:

  1. Mészáros Milán, Mitropoulos Iliász (UTE) 19:14.374
  2. Bakos Milán Edmond, Bakos Noel Ármin (BKV Előre SC) 19:57.506
  3. Molnár Dániel, Sztipánkovich Tódor Bálint (CSKKE) 20:19.785

K-4 Női 5000 méter:

  1. KKNKKA (Regenye Júlia, Jenei Panna, Rugonfalvi-Kiss Janka, Tóth Diána) 18:54.398
  2. UTE, Lágymányosi Spari (Ágota Sára, Egervári Virág, Nyitrai Flóra, Ternovics Lilla) 19:11.619
  3. KSI SE (Kászoni Jázmin, Rugási Dorka, Czibula Tamara, Zelenyánszky Milla Dorka) 19:14.919
Négy számban is szétlövésre került sor Szegeden

K-2 Női 5000 méter:

  1. Szerencsés-Fekete Evelin, Németh Alma Eszter (Graboplast Győri VSE) 19:39.506
  2. Horváth Zsófia, Horváth Emőke (Tolnai Kajak-Kenu SE) 19:45.692
  3. Szijjártó-Szabó Sára, Reisz Borbála (UTE) 19:54.442

C-2 Női 5000 méter:

  1. Fehér Anna, Kémenes Enikő (Vajda SE) 22:44.620
  2. Viktor Luca, Szkárosi Laura (KKNKKA, CSKKE) 23:06.663
  3. Horváth Hanna Eszter, Barát Petra (KKNKKA, TVK) 29:13.402

K-1 Férfi 5000 méter:

  1. Aradi Álmos Balázs (Váci Kajak-Kenu SE) 22:09.225
  2. Kolozsvári Brúnó (Graboplast Győri VSE) 22:11.717
  3. Aradi Bátor Gergő (Váci Kajak-Kenu SE) 22:22.653
Négy számban is szétlövésre került sor Szegeden

K-1 Női 5000 méter:

  1. Nemes Réka (KKNKKA) 24:05.984
  2. Horváth Maja (Tiszaújvárosi KKSE) 24:06.849
  3. Fodor Napsugár (KSI SE) 24:17.759

C-1 Férfi 5000 méter:

  1. Pálla Bálint (Graboplast Győri VSE) 25:15.569
  2. Kovács Áron (DKSE Dunaújváros) 25:38.769
  3. Ferencz Bulcsú (UTE) 25:44.390
Négy számban is szétlövésre került sor Szegeden

C-1 Női 5000 méter:

  1. Benkucs Kira Roxána (Merkapt-Mekler SE) 29:05.287
  2. Hegedűs Karolina Dóra (Váci Karakán) 29:11.944
  3. Bartal-Tóth Fanni (Graboplast Győri VSE) 30:00.000

U23

K-1 Férfi 5000 méter:

  1. Sellyei Csanád (Váci Kajak-Kenu SE) 21:47.750
  2. Vajda Bence Ferenc (Atomerőmű SE) 21:51.897
  3. Nyerges Áron (Kajak-Kenu Club Szarvas) 22:02.854

K-1 Női 5000 méter:

  1. Bakó Olga (KKNKKA) 23:24.392
  2. Szellák Szabina (DKSE Dunaújváros) 23:35.706
  3. Pető Adél (KKNKKA) 23:40.660
Négy számban is szétlövésre került sor Szegeden

C-1 Férfi U23 5000 méter:

  1. Simon Sebestyén (Lágymányosi Spari) 24:56.284
  2. Fodor Nicholas (KKNKKA) 25:14.895
  3. Besenyei Ádám (Atomerőmű SE) 26:27.148
Kajak-Kenu & Szabadidő
Partnerek & Támogatók