Kiss Péter Pál mondta az eskü szövegét

Letették az esküt szerdán az augusztus 24-én kezdődő és szeptember 5-ig tartó tokiói paralimpián versenyző magyar csapat tagjai. A küldöttség összesen 38 sportolóból áll, a parakenu válogatott az egyik legnépesebb hat versenyzővel.

A budapesti Eiffel Műhelyházban tartott ünnepségen a hivatalos program felvezetéseként a Puskás, a musical egy jelenetét tekinthették meg a jelenlévők, majd Szabó Tünde sportért felelős államtitkár köszöntötte a sportolókat. 

Először azzal fordult hozzájuk, hogy a fogadalomtétel mindig fontos és különleges alkalom, talán az első olyan pillanat, amikor igazán át lehet érezni, hogy kezdődik a paralimpia.

"Tisztelet és köszönet jár azért a sok munkáért, amit elvégeztetek. Tudjuk jól, hogy már önmagában a kvalifikáció is rendkívüli teljesítmény. 

Ezzel beírtátok magatokat a magyar sport történelemkönyvébe"

- fogalmazott az államtitkár, majd kiemelte: a cél mindig ugyanaz, mindenki próbálja felülmúlni önmagát.

"Mindenki a legjobbját szeretné nyújtani, nektek a kitartó munkátok eredményeként erre lehetőségetek lesz. Számtalan alkalommal már büszkék lehettünk a magyar paralimpikonokra, de biztosak vagyunk benne, hogy ti is méltóképpen képviselitek majd hazátokat, a magyar paralimpiai csapatot" - folytatta.

Szabó Tünde hangsúlyozta: a paralimpiára kijutott sportolók már bizonyították, hogy sok munkával mindent el lehet érni. 

"Példaképek vagytok, reményt és hitet adtok minden fiatalnak és az idősebb korosztály számára is" - szögezte le, egyúttal Kásler Miklósnak, az emberi erőforrások miniszterének üzenetét is tolmácsolva azt a kívánságot fogalmazta meg, hogy a versenyzőknek minden álmuk valóra váljon Tokióban.

Ezt követően meglepetés következett a paralimpikonok számára is, mindegyiküket egy-egy vendég méltatta és szólított színpadra. 

Az eskütételnél a  sportolók részéről Kiss Péter Pál kajakos, a trénerek képviseletében Szalma László, az atléta Ekler Luca edzője, a versenybírók nevében pedig Tamás Henriette, a vívószövetség főtitkára mondta az eskü szövegét. A versenyzők, edzők és kísérők ígéretet tettek arra, hogy sportszerűen küzdenek, tisztességgel képviselik a paralimpiai közösséget, segítik csapattársaikat és példamutatóan képviselik hazájukat, Magyarországot.

Kiss Péter Pál mondta az eskü szövegét

Szabó László, Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke felidézte, hogy öt éve azt mondta: szeretné, ha a magyar parasportolókra úgy tekintenénk, mint olyanokra, akik minden magyar jobbik énjét testesítik meg, és ezt azóta is így gondolja.

"A fogyatékos sportolók azok, akik megmutatják, milyenek a magyarok: erősek, elkötelezettek, bátrak"

 - hangsúlyozta.

A paralimpikonokra utalva úgy fogalmazott, hogy tehetséges, ambiciózus embereket lát a színpadon, akik azt képviselik, hogy nem a külső adottságokon múlik, sikeres lesz-e valaki vagy sem.

"Hamarosan elutazik, a csapat, hogy büszkeséget szerezzen az országnak. Ez a legszebb magyar sportcsapat" tette hozzá.

A magyarok első csoportja pénteken indul Tokióba, majd további öt turnusban utaznak ki a sportolók. A csapat zászlaját a tokiói paralimpia után visszavonuló, kerekesszékes vívó, Dani Gyöngyi viszi majd  a megnyitó ünnepségen. 

A fogyatékkal élő sportolók seregszemléjén 37+1 fős magyar sportolói delegáció vesz részt Magyarországról.

Ajánlott cikkeink

Kajak-Kenu & Szabadidő
Partnerek & Támogatók