„Ezúton szeretném megköszönni a csapatok képviselőinek a tájékoztatón való részvételt, az együttműködést és a sok konstruktív észrevételt, illetve javaslatot a szövetség által kialakított versenyrendszerrel kapcsolatban. Remélem, hogy a megbeszélésen felmerült kérdések tisztázásával és a javasolt módosítások alkalmazásával a frissített szabályzat mindenki számára elfogadható formát ölt. – mondta Vaskuti Máté, szakágvezető. Az új versenyszabályzatot itt lehet letölteni.
Miért szeretné a szövetség, ha a tavaly még szabadidős kategóriában versenyző csapatok, idén versenyzési engedély kiváltásával az amatőr kategóriában indulnának?
Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, nagy számú szabadidős, céges, településes csapat kezdett komoly, szervezett keretek között foglalkozni a sárkányhajózással. Saját klubot alakítottak, felszerelést vásároltak és rendszeres edzéseken vesznek részt. Elérkezettnek láttuk az időt, hogy a több éve versenyző tapasztalt csapatok sokkal szervezettebb keretek között tudjanak versenyezni, lehetőségük legyen részt venni a magyar bajnoki futamokon és a nemzetközi versenyekre kvalifikáló válogató versenyeken.
Fontos szempont továbbá, hogy az MKKSz az országos sportági szakszövetségek közötti besorolásban is minél előkelőbb helyet tudjon betölteni, amelynek egyik fontos mércéje az igazolt versenyzők száma, ami a támogatások elosztásánál meghatározó.
%REKLAM%
Konkrétan melyik csapatokról van szó?
Elsősorban azokra a csapatokra számítunk, akik a 2010. évi Roadshow szegedi döntőjén részt vettek. Név szerint: Pesterzsébet, Paks, Győri-EXEK, Baja Diamant Célvadász-Jégmadár, Szolnok, Szentendre Sárkányai, Szeged, Tatai Sárkányok, Mosonmagyaróvár-Ó-Sárkány, Tiszaújváros-Támadj-Rája, Papsziget, Békásmegyer-BKV Vadlibák, Százhalombatta, Mosonmagyaróvár, Győrzámolyi Tigrisek, Bándi-Szan-dra-gon, Nagykanizsa-Sánc, Balatonfüred, Szarvas Dragon, Tiszafüred-Tiszaörvény, Népsziget-MTK, Gyomaendrőd, Nagykanizsa-Úszó Sárkányok, Bajai Bájos Sárkányok T-Mobile, A-HIDragon, SZTE-EHÖK SE, Presto Sárkányok, Blue Dragon Motors, Démász, Paksi Atomerőmű, Merkapt Kft., MKB, BWT, Sun Microsystems Kft, Csongrád Megyei Rendőrkapitányság, Vízivilág Dragons, Sárosi Training and Consulting, Csaba Autóház, FÜKE Yacht Team, B&E Testformáló és Szoláriumszalon, MOL, Voogel-Noot, Bagoly Vendéglő, Tisza Balneum Hotel, Pannon Pellet, NUSI
Nem kell tartanunk a kenus versenyzők, klubok és az újonnan belépő csapatok közötti komoly erőkülönbségtől?
Ahogy azt a korábbi évek tapasztalata is mutatja, felnőtt élversenyzők (síkvízi felkészülésük zavartalansága érdekében)egyáltalán nem vesznek részt a sárkányhajó versenyeken. Gyakran előfordult azonban, hogy ifi és U23 korú versenyzőkkel kiegészülő csapatok komoly erőt képviselve vettek részt a versenyeken. Ennek megakadályozása érdekében a szabályzat kizárólag felnőtt (U23 feletti) versenyzők részvételét engedélyezi a felnőtt korosztályban, továbbá a szabályzat kizárólag két klub közötti versenyegyesülést engedélyez.
Úgy gondolom, hogy az Amatőr osztályban versenyző csapatok mezőnye nem fog eltérni a 2010 évi szegedi Roadshown résztvevőktől, így hasonló kiélezett küzdelemre számíthatunk.
%REKLAM2%
Milyen feladatok hárulnak a versenyzőkre az amatőr versenyzői státusz megszerzéséhez?
Az amatőr versenyzői státusz megszerzésének feltétele a leigazolás és a versenyengedély kiváltása, amelynek megszerzéséhez orvosi igazolás és a 18 év alattiaknak és úszni nem tudóknak 200 méteres úszópapír szükséges. A papírok beszerzése időigényes lehet, ezért fontos, hogy beszerzésük időben megtörténjen.
Kell kiváltani versenyzési engedélyt a dobosoknak és kormányosoknak?
A dobos és a kormányos egyaránt része a csapatnak. Versenyzési engedély számukra is kötelező az amatőr osztályban. Azonban a dobosok és kormányosok nem csak saját csapatuk, hanem más csapatok tagjai is lehetnek.
A győri versenyre online vagy a kiadott nyomtatványokon kell nevezni?
A győri versenyre még elfogadunk a tavalyihoz hasonlóan leadott nevezéseket is, de a következő, faddi állomáson már csak az online rendszeren érkező nevezéseket fogadjuk el.
Kötelező a mentőmellény használata?
Amatőr osztályban a mentőmellény használata csak 16 éven aluli vagy úszni nem tudó személyek számára kötelező. Szabadidős osztályban a mentőmellény használata mindenkinek kötelező.