Masters kategóriában is a világ élvonalában!

Július 12-14. között rendezték meg az ICF Masters Gyorsasági Világbajnokságot Plovdivban. Az idősebb korosztályok világeseményén a magyar indulók igen kimagaslóan teljesítettek, hiszen 7 arany-, 9 ezüst-, és 3 bronzérmet hoztak haza.

A jelenleg is zajló ifjúsági, U23 világbajnokság előtt masters vb-nek adott otthont Plovdiv. A magyar csapat július 10-én, szerdán érkezett meg egy kisbusszal a helyszínre, ahol hamar megismerkedtek a pályával, illetve a szállásukkal.

„Összerántottuk a csapatot, a szövetségtől béreltünk egy kisbuszt, felkötöttük a vontát, és a férfi kajak négyes tagjai kivezettek Bulgáriába – kezdte az élménybeszámolót Bükkösi Raymond. – Mi apartmanban szálltunk meg, de voltak olyanok, akik lakást béreltek ki. Csütörtökön beregisztráltunk majd beeveztük a pályát. A masters versenyeken pénteken vannak az előfutamok, szombaton az ötszáz, vasárnap a kétszáz méteres döntők. Egy iszonyatosan kemény előfutamos nap volt pénteken - reggel 9-től este 7-ig tartott a program. Viszont a hétvége mindkét napja korrekt volt. Vasárnap a verseny vége után felkötöttük a hajókat és jöttünk haza.”

A múlt héten nem csak Magyarországon, de Bulgáriában is hatalmas hőség volt. A versenyzőknek ezekkel a körülményekkel is számolni kellett.

„A pálya alapvetően gyors volt, de pokolian meleg is volt a vízen. A szél járása szinte az egész verseny alatt kiszámíthatatlan volt. A versenynapok nagyon jól voltak megszervezve, de a víz nagyon sokszor lötyögős volt, mert nem mindig tartottak kisebb szünetet a futamok. Ettől függetlenül jól tudtuk menedzselni a helyzetet” – fogalmazott Bükkösi Raymond.

Ő maga egyébként egyesben, párosban és négyesben is rajthoz állt, azonban K-1 500 méteren elvették az első helyét, miután a pulzusmérő óra használata miatt kizárták a versenyből. Érdekesség, hogy előfutamban még ezzel semmi gond nem volt, a döntőben viszont már tiltottnak találták a versenybírók. Szerencsére ez nem nyomta rá a bélyegét a páros és a négyes teljesítményére, hiszen mindkét számot győzelemmel zárta társaival.

A csapat összesen 19 érmet szerzett, ami akár több is lehetett volna, azonban sajnos ketten is borultak.

„A sajnálatos borulásokon kívül szerintem mindenki meg volt elégedve az eredményével. Az összes futamban az első felső három-négy helyért bivalyerős harc folyt. A cseh srác, aki ellen tavaly is versenyeztem még olimpikon volt 2016-ban. Már őt is meg tudtam verni ötszázon. Alapjában erős volt a mezőny, tehát aki nyerni akart, annak mennie kellett” – zárta a két vb-arannyal hazatérő Bükkösi Raymond.