Karácsony előtti szabadságként fogta fel Seprenyi Sára Nujiang városában, a Salween folyón tartott meghívásos vadvízi nemzetközi versenyt. Külső szemmel azért nehéz pihenésként tekinteni a Tiger Jump elnevezésű zúgón tartott eseményre, ugyanis elképesztő sodráson és nagy hullámok között kell kis túlzással „életben maradni”. Sára műfaját tekintve egy „downriver” versenyen vett részt, aminek célja, hogy a versenyző az áramlás irányát követve a lehető legrövidebb idő alatt végigevezzen egy előre meghatározott szakaszon, leküzdve az útvonal adta technikai nehézségeket is. Nem először vett részt ezen a megmérettetésen, a legjobb eredményét viszont most érte el, ugyanis extrém számban győzni tudott.
„Én már 2017-ben és 2018-ban is indultam itt, utóbbi évben harmadik lettem ebben a számban. – fogalmazott Seprenyi Sára. - Most egy kicsit csalódásként ért, hogy míg a kínaiak a legújabb kayak cross hajókat kapták, addig, mi külföldiek kvázi teknőket kaptunk, amik 30 kilósak voltak. Szerencsére az extrém kategóriában nem annyira számít a hajó súlya, inkább azon múlt, hogy megtaláljam a lehető legjobb útvonalat. Brutális verseny volt, kétezer köbméteres, ötös szintű vízen eveztünk. Hasonlított egy sprintfutamhoz, de valójában több mint két percet eveztünk. Sikerült egy viszonylag jó útvonalat választani, így megnyertem a versenyt, ami meglepett, de természetesen nagyon örültem neki.”
Rutinos szlalomosunknál ennek ellenére mostanában háttérbe szorult a versenyzés, ehelyett a szlalom szakág hazai fellendítésén dolgozik gőzerővel. Tavaly még Kadler Viktorral közösen dolgoztak ki egy több pontból álló fejlesztési tervet. Időközben Kadler Viktort az Elnökség utánpótlás szövetségi kapitánynak választotta, így Seprenyi Sára a szlalom szakág fejlesztési koordinátoraként folytathatja a megkezdett munkát.
„Eddig is több dologgal foglalkoztam, hiszen szakmailag én értek itthon a szlalomhoz, de Viktor rengeteget segített az ügyintézésben és a sportág képviseletében. Ami talán más, hogy ebben a pozícióban könnyebb tárgyalni a városvezetőkkel. (nevet) Sok munka áll még előttünk, hiszen a szlalom gyerekcipőben jár Magyarországon. Van már egy felkészülési terv, egy stratégia, de sok múlik persze azon, hogy mennyi forrásunk lesz ezt megvalósítani.”
Mint mondta, az idei évnek két fontos irányelve van: a népszerűsítés és a nemzetközi versenyeztetés.
„Ami az előbbit illeti, most januárban elindítottam egy roadshow-sorozatot. Legutóbb Mosonmagyaróváron tartottam egy népszerűsítő jellegű bemutatót. Volt egy előadás, majd az uszodában a gyerekek kipróbálhatták a kayak cross és a szlalom hajókat. Nem titkolt célom, hogy idén több klub is csatlakozzon ehhez a mozgalomhoz. Emellett több olyan világverseny is lesz idén, amelyekre könnyebb vízen kerül sor és szeretném, ha ezeken a magyar csapat is részt tudna venni. Természetesen nem az aranyéremért megyünk, sokkal inkább, hogy egyáltalán bekerüljünk a nemzetközi körforgásba és velünk is számoljanak.”
Az egyik ilyen verseny a júliusban esedékes Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) lesz, amit Szkopjéban rendeznek, de lesznek további események is, ahol lehetnek magyar indulók:
ICF Ifjúsági, U23 Szlalom Világbajnokság (Foix)
ECA Ifjúsági, U23 Szlalom Európa-bajnokság (Solkan)
ICF Ifjúsági, U23 Downriver Világbajnokság (Solkan)
ICF Felnőtt Downriver Világbajnokság (Ceske Budejovice)
„Szeretném, ha a Dunaremetén készülő pályán lehetne majd egy válogatót rendezni. Addig is központi edzőtáborokat szerveznék, illetve szeretnék egy síkvízi magyar bajnokságot is, de ez még kialakulóban van.”
Sára mindezek mellett a saját fiatal csoportjával is dolgozik Győrben. A munka télen sem állt meg.
„A csapatom folyamatosan eddz, most már uszodában tudnak előrefelé, hátrafelé kézzel is eszkimózni. Egész évben vízben vagyunk, a téli alapozás alatt is kijárunk síkvízre, miközben kondiban és uszodában készülünk. Nagyon fiatalok, a legidősebeknek is kell még egy év, hogy akár nemzetközi versenyeken indulhassanak, de ez nem baj, sőt idővel szeretném majd őket a kenuval is megismertetni, ami szlalomban azért nehezebb műfaj, mint a kajak.”
És hogy a saját karrierjében milyen tervei vannak 2025-re?
„Elég sűrű lett a beosztásom a koordinátori feladatoknak köszönhetően, de igyekszem kondiban maradni és ez a mostani kínai verseny is megdobta az önbizalmamat. Három versenyt célzok meg erre az évre, amelyeken egyrészt lehetőségem van tovább képezni a technikámat, másrészt a nemzetközi kapcsolattartás szempontjából is előnyös lehet. Meglátjuk, hogy mi fér majd bele.” – zárta Seprenyi Sára.