Az első magyar SUP világbajnok, Horváth Noémi 2021-ben lett az ICF SUP Bizottságának elnöke. Az elmúlt három évben komoly érdemeket szerzett a szakág globális szintű felemelkedésében, hiszen a SUP mára csatlakozott a későbbi potenciális olimpiai sportágak közé. Az ICF Antalyában zajló kongresszusán eldőlt, hogy Noémi újabb négy évig vezetheti elnökként a bizottságot, ráadásul immár az ICF Board, vagyis a nemzetközi szervezet legmagasabb döntéshozó testületének teljeskörű tagjaként.
„Nagyon örülök annak, hogy újraválasztottak, bíztam benne, hogy értékelni fogják az elmúlt három évben végzett munkámat. Ezzel együtt hivatalos tagja lettem az ICF Boardnak, ami azt jelenti, hogy szavazati jogom is van, illetve a bizottság költségvetése is emelkedik, ami szintén nagyon fontos a szakág életében. Büszke vagyok arra, hogy érdemesnek tartanak a szakág képviseletére és remélem, hogy a munkámmal hozzájárulhatok az ICF fejlődéséhez.” – fogalmazott Horváth Noémi.
A kincstárnoki tisztségre Kárai Péter, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség (MKKSZ) gazdasági és vagyongazdálkodási alelnöke is beadta a pályázatát, ám a pozíciót végül az előzetesen is esélyesebbnek titulált kínai ellenfelének ítélték oda.
Az ICF elnöke a következő négy évben is Thomas Konietzko lesz. A német sportdiplomata ellenjelölt nélkül kapta meg a kongresszus bizalmát, így a második ciklusát kezdheti meg a szervezet élén.
További örömhír, hogy Vaskuti Istvánt a kongresszus az ICF tiszteletbeli tagjai közé választotta. A Nemzet Sportolója, olimpiai bajnok kenusunk – aki egyébként személyesen is Antalyában tartózkodik - 2008 és 2016 között töltötte be az ICF első alelnöki posztját, de korábban a síkvízi bizottság elnöki feladatait is ellátta.
A kongresszus korábban arról is döntött, hogy a 2025-ös győri ICF Maraton Világbajnokságon a sportág történetében először para kajak-kenus számokban is osztanak majd érmeket. A szakág idén Metkovicsban még csak bemutatóként szerepelt a maraton vb-n, jövőre Győrben viszont már hivatalos világbajnoki futamokat rendeznek. A döntéshozók abban is megállapodtak, hogy férfi és női KL1-ben és VL1-ben 6,8 kilométer, míg a többi sérültségi kategóriában (KL2, KL3, VL2, VL3) 10,2 kilométer lesz a versenytáv.
Ezenkívül jóváhagyták az úgynevezett „open class” versenyszámokat is, lehetőséget biztosítva a felső végtagi sérüléssel, alacsony termettel, értelmi fogyatékossággal, végtaghossz-különbséggel, látássérüléssel, hipertóniával, ataxiával és athetózissal élő sportolóknak.
Ami a továbbiakat illeti, szombaton döntenek az egyes bizottságok tagjairól. A Sprint Bizottságba Storcz Botondnak, a Maraton Bizottságba Faludy Andrásnak, a Para Bizottságba pedig Hajdu Botondnak is esélye van bekerülni.
Az is eldőlt, hogy az ICF 2026-os kongresszusa Oklahomában lesz, ahol egyébként 2028-ban az olimpia szlalom versenyeit is rendezik majd.