A kajak-kenu sport sikerességét mindig is alapjaiban határozta meg az utánpótlásnevelés, az utánpótlásban dolgozó edzők munkája. A Magyar Kajak-Kenu Szövetség 2018-ban hívta életre az Aranylapát-díjat, amely azokat az utánpótlásban dolgozó edzőket ismeri el, akik hosszú éveken, évtizedeken keresztül végeztek, vagy végeznek a mai napig eredményes munkát, ezáltal későbbi olimpiai, világ-és Európa-bajnokokat, érmeseket adtak már a sportágnak.
A rangos elismerést idén két kiváló trénerünk vehette át, hagyományosan a Regionális Akadémiák Országos Szakmai Konferenciáján. A Grand Hotel Esztergomban tartott eseményen kedd este Schmidt Gábor, az MKKSZ elnöke, illetve Hadvina Gergely, szakmai igazgató ünnepélyes keretek között adta át a díjat Agócs Mihálynak és Hubik Andrásnak.
Agócs Mihályról nem túlzás azt állítani, hogy az ország egyik legsikeresebb utánpótlásedzője. A teljesség igénye nélkül olyan sportági legendákat, klasszisokat indított el az úton, mint Magyarország történetének legeredményesebb női sportolója, Kozák Danuta, a háromszoros olimpiai bajnok Szabó Gabriella, vagy éppen a többszörös világbajnok Benedek Dalma és Paksy Tímea. 1992 óta a KSI kötelékében dolgozik, 2011-ben Mesteredző lett.
Hubik András versenyzőként 1977-ben Parti Zoltánnal nyert világbajnoki bronzérmet C-2 10000 méteren. Edzői karrierje a 80-as években kezdődött, előbb a VVSI-nél saját nevelőegyesületében, Dunaújvárosban vállalt munkát, ahol több olyan korosztályos válogatottat is kinevelt, akik világ-, illetve Európa-bajnoki címeket szereztek. A kenus versenyzői közül kiemelkedik Devecseri Ádám, Lakatos Zsolt és Vass András, akik mellett később csapatának a tagja lett a későbbi olimpiai bajnok Kárász Anna is. Később dolgozott az Atomerőmű SE edzőjeként, jelenleg pedig a Rácalmás Sport Egyesület versenyzőivel foglalkozik.
Agócs Mihály és Hubik András neve is felkerült a Kolonics György Vízisport Központban található márványtáblára, amely velük együtt immár 14 Aranylapát-díjast számlál. A korábbi díjazottak: Csathó Józsefné, Rasztotzky János, Czina László, Jancsár László, Kovács Gábor, Nyerges Attila, Bátor György, Kása Ferenc, Koletics Miklós, Barina József, Barináné Ritt Gabriella és Koléder Vilmos.