Tótka Sándor triplázott 200 méteren

Az UTE világbajnok egyesben, párosban és négyesben is aranyérmet szerzett 200 méteren a szolnoki kajak-kenu országos bajnokság szombati zárónapján. K-4 200 méteren, a Séra Miklós emlékfutamban olyan korábbi legendás versenyzők is rajthoz álltak, mint a kétszeres olimpiai bajnok Horváth Gábor.

Ob szombat

Tótka Sándor párosban világbajnok társával, Molnár Péterrel lett első, míg négyesben Molnár mellett Birkás Balázs és Balaska Márk volt a csapattársa, egyéniben pedig éppen Birkás Balázs és Molnár Péter előtt lett magyar bajnok.

Az olimpián rajthoz álló sprinterek, Horváth Bence és Szomolányi Mété, akik éppen a Tótka, Molnár duót győzték le a válogatók során, nem álltak rajthoz az országos bajnokságon.

Férfi K-4 200 méteren, a Séra Miklós emlékfutamban korábbi kiválóságok is vízre szálltak, tisztelegve Miki bácsi emléke előtt. A döntőben versenyen kívül rajthoz állt, és a hetedik helyen futott be a Csamangó Attila, Horváth Gábor, Hüvös Viktor, Sík Márton összeállítású hajó, míg kilencediknek futott be a Babella Balázs, Boros Gergő, Doma Gergő, Rátkai Dávid összetételű egység.

A kenusoknál az olimpiára készülő Hajdu Jonatán nyert egyesben, párosban és négyesben pedig a győriek hajója bizonyult a leggyorsabbnak.

Női kajakban a felnőtt olimpiai válogatót is nyerő Lucz Dóra nyert K-1 200 méteren, Douchev-Janics Natasa nem állt rajthoz a versenyen, ő szintén Rióba készül.  Női C-1 200 méteren Devecseriné Takács Kincső és Balla Virág visszavágott a csütörtökön 500 méteren őket megverő Lakatos Zsanettnak, aki a rövidebb távon bronzérmet szerzett.

A hölgyek közt kajak négyesben Katrinecz Rita, Szilágyi Anett, Malcsiner Eszter és Szabó Ágnes győzött, sőt Katrinecz Rita és Malcsiner Eszter párosban is nyert a sprinttávon.

500 után 5000 méteren is nyert kajak egyesben Noé Milán, C-1-ben pedig Kiss Tamás. Ludasi Róbert tanítványa ráadásul 1000 egyesben is győzni tudott tegnap, tehát a 200 méter kivételével minden távon ő volt a leggyorsabb kenus a hétvégén. A hölgyek között a hosszútáv legnagyobb klasszisa, Csay Renáta győzött Horváth Noémi és Bara Alexandra előtt.

Az összetartozás szimbóluma a Nagy Hideg-hegy Futás

A hétvégén ismét nagy sikerrel rendezték meg a Nagy Hideg-hegy Futást, mintegy ezer résztvevővel, köztük olimpiai bajnokokkal.

„A váciak már edzésként régóta futnak fel a hegyre, a szövetség szervezésében pedig körülbelül tíz éve rendezzük meg az eseményt – kezdte a Magyar Kajak-Kenu Szövetség részéről Weisz Róbert. – Legalább ezren vettek részt a hétvégi futáson, amely ismét megmutatta a sportágunk erejét,

remek szimbóluma ez az összetartozásnak.

Sok válogatott kajakos és kenus volt itt, maratonisták is, pedig nem kötelező jellegű esemény számukra. A sportágunkon kívüli résztvevőket is várjuk minden évben, és szerencsére sok más sportág képviselője el szokott jönni, de civilek is rendre felfutnak velünk a hegyre. Szülők hozzák a gyerekeiket, az idősebbek pedig csak feltúráznak. Aki felér a csúcsra, az kap egy pohár teát és egy csokit, ezt például most Vaskuti Istvántól, tehát egy olimpiai bajnoktól vehették át a résztvevők.”

De a futók között is volt olimpiai bajnok, hiszen Vajda Attila is felfutott a csúcsra, akárcsak a sportág olyan legendája, mint Kása Ferenc, aki a Nagy Hideg-hegy Futás kitalálójával, Babella Lászlóval évről évre „vérre menő” különharcot vív.

A versenyt egyébként a férfiaknál Bíró Dominik (Göd SE) nyerte, a lányoknál pedig a tavalyi győztes Csonka Eszter (Építők) megvédte címét.

Az MKKSZ a versenyen résztvevő kajak-kenu szakosztályok részére minden évben egy MK-1 kajakot és egy MC-1 kenut ajánl fel. A hajók kisorsolására hagyományosan a rajtnál lévő parkolóban, a versenyt követően kerül sor. A sorsoláson azok az egyesületek vehetnek részt, amelyek legalább öt fővel indultak. Ezúttal az MK1 kajakot a VVSI, az MC1 kenut a Törökbálinti Kenusiskola nyerte.

Kamera is előad az utánpótlás-konferencián

Világklasszis sportolók, köztük háromszoros olimpiai bajnokunk, Kammerer Zoltán, és a sporttudomány legjobbjai is előadnak november 28-án az utanpotlassport.hu hagyományos, Egy nap az utánpótlásért című konferenciáján. A Magyar Edzők Társaságának szakmai együttműködésével, Szabó Tünde sportért felelős államtitkár fővédnökségével megvalósuló esemény helyszíne a fővárosi Lurdy Ház lesz.

Minden, amit a bajnokká válás legfontosabb időszakáról, a gyerek- és fiatalkorról tudni kell – ez a mottója a szakportál által már kilencedik alkalommal megszervezett konferenciának, melynek programjában különleges előadások és klasszis előadók sora várja az érdeklődő edzőket, testnevelőket, sportszakembereket, nem utolsó sorban a szülőket.

A MediaBook Kiadó égisze alatt működő utanpotlassport.hu szerkesztősége a nemrégiben megjelent – és a karácsonyi könyvpiac slágerének ígérkező – Így lettünk bajnokok című, harminc jelenlegi klasszis sportolónak a felnőtté válásig tartó időszakát felölelő portrékötet vezérfonalára fűzte fel a konferencia témáit.

Hogy miképpen csinálták, milyen gondokkal küzdöttek, hogyan élték meg a sikereket és a kudarcokat gyerekkorukban azok, akik eljutottak a világsikerig. Honnan indultak és milyen út vezetett számukra a nagy győzelmekig? Mit tanulhatnak az egyes történetekből a pályájuk elején most járó fiatal sportolók, a szüleik, az edzőik?

Az egész napos konferencián

elmondja gondolatait Kammerer Zoltán,

a világbajnok öttusázó Marosi Ádám és az olimpiai ezüstérmes cselgáncsozó Ungvári Miklós. A résztvevők beszélgetést hallhatnak az ötkarikás aranyérmes rövidpályás gyorskorcsolyázó Liu Shaolin Sándor és a nyíltvízi úszó vb-első Rasovszky Kristóf édesanyjával, valamint a párosvilágbajnok teniszező, Babos Tímea édesapjával. Előadást tart Földesiné dr. Szabó Gyöngyi sportszociológus, Lénárt Ágota pszichológus és Köpf Károly, a Magyar Edzők Társasága titkára mellett a kétszeres olimpiai bajnok vízilabdázó, Gergely István, a Budapesti Honvéd jelenlegi elnöke, valamint Vajda Zsuzsanna, a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnázium testnevelés-munkaközösségének vezető tanára is.

Részletes program, részvételi feltételek és jelentkezés itt.