Szenzáció! 36 arany Pöstyénben

Szenzációsan szerepelt, összesen 73 érmet szerzett a válogatott a pöstyéni Olimpiai Reménységek Versenyén, amelyen 36 arany-, 24 ezüst- és 13 bronzérem lett a mieink mérlege, így a magyar csapat toronymagasan nyerte meg a pontversenyt, az éremtáblázat élén zárt és természetesen elhódította a legjobb nemzetnek járó különdíjat is.

Nincs még vége a szezonnak, nincsenek lefutott csaták! Bizonyította ezt a magyar utánpótlás válogatott, amely elképesztő sikereket élt meg a pöstyéni Olimpiai Reménységek Versenyén. Csapatunk a három nap során 36 aranyérmet nyert – döbbenetes szám! -, s ezek a sikerek jól mutatják, hogy a felnőtt diadalok árnyékában, az utánpótlás műhelyekben is milyen magas színvonalú munka folyik.

„Csodálatos eredményeket hozott ez a három nap – értékelte a fiatalok eredményeit Hüttner Csaba utánpótlás vezetőedző. – Huszonnyolc ország szerepelt Pöstyénben, részt vettek a versenyen az Egyesült Államokból, Ausztráliából, Kanadából és Ázsiából is, rendkívül erős volt a mezőny, voltak olyan számok, amelyekben négy előfutamot is rendeztek. Ehhez képest kajakosaink és kenusaink taroltak a versenyen, az újpesti Piller Szabina öt aranyérmet nyert, de ki kell emelni a négy győzelemmel záró kajakos Sólyom Dórát és a kenus Nagy Biankát, a triplázó kajakos Pupp Noémit, valamint a két-két első helyet gyűjtő Homonnai Lucát, Moldován Milánt, és a győriek fiatalját, Gamsjäger Maria Lisát is, aki amellett, hogy két egyéni aranyat nyert, ezüstérmes lett a két korosztállyal feljebb szereplő négyes tagjaként. Le a kalappal versenyzőink előtt, minden dicséretet megérdemelnek!”

A magyarok részletes eredménylistája letölthető innen.

Csay Renáta 20. vb-aranyát nyerte, a magyarok leiskolázták a világot

Ahogy indult, ugyanolyan fantasztikusan zárult magyar szempontból a maraton kajak-kenu világbajnokság Kínában. Csay Renáta megszerezte 20. vb-aranyát, miután megvédte címét Czéllai-Vörös Zsófiával párosban. A magyar csapat pedig megkapta a legeredményesebb nemzetnek járó díjat, ugyanis 21 érmével több mint kétszer annyi dobogós helyet gyűjtött be, mint a második helyezett.

A kenu párosok versenyével indult a zárónap Kínában, és egyből egy éremmel rajtoltunk mi is, hiszen Laczó Dániel és Nagy Gergely a harmadik helyen ért célba. Sebestyén Simon és Dóczé Ádám a negyedik pozícióban végzett, de ez egy kiváló teljesítmény tőlük is, hiszen utóbbi versenyző egy torokgyulladás miatt antibiotikumot szedett, és erősen kérdéses volt, hogy egyáltalán el tud-e indulni a vébén.

A női kajak párosok versenye következett, ahol a nemzetközi sajtó és a szakma is a két magyar egység háziversenyét várta a világbajnokság előtt. A Czéllai-Vörös Zsófia, Csay Renáta kettős címvédőként állt rajthoz, Kiszli Vanda pedig már a két női egyest megnyerte a kínai vébén, tehát két friss vb-arannyal a tarsolyában ült be a hajóba Pupp Noémivel. Csay Renátáék azonban az elejétől kezdve olyan tempót diktáltak, amit csak a két spanyol egység tudott velük tartani, a hajrá pedig tökéletesre sikerült, így megvédték világbajnoki címüket. Csay Renátának ez volt a 20. vb-aranya, az elsőt húsz évvel ezelőtt, 1999-ben, Győrben nyerte.

Ezzel a kisfilmmel köszöntötték a 42 éves klasszist, minden idők legeredményesebb maratoni kajakosát a díjátadást követően:

Csay Renáta: „Nagyon boldog vagyok, hogy megszereztem a 20. világbajnoki címemet, hittem benne, hogy sikerülni fog.

Szeretek kajakozni, azt hiszem, ennyi a titkom.

Szeretnék jövőre is ott lenni a világbajnokságon.”

Czéllai-Vörös Zsófia: „Nagyon örülök annak, hogy Reni velem szerezte a 20. világbajnoki címét, ugyanis emlékszem rá, hogy 2007-ben, amikor Győrben világbajnok lett, akkor én 12 éves voltam, és önkéntesként dolgoztam a vb-n. Amint célba ért, rohantam, hogy a hajóját átvegyem, és vigyem ellenőrzésre.

Akkor még álmaimban sem gondoltam, hogy egyszer vele fogok együtt evezni.

Maga a verseny nagyon kemény csatát hozott. Elkövettünk néhány hibát, de tisztában voltunk vele, hogy el tudjuk kapni a spanyol párost, és ez sikerült is.”

A nap és a világbajnokság a férfi kajak párosok versenyével zárult, ahol a Boros Adriásn Máthé Krisztián egység egészen fantasztikusan evezett, és a rendkívül erős francia kettősnek csak a végén, az utolsó métereken sikerült elmennie a magyar duótól, amely végül ezüstérmet nyert. Ugyanitt az Aranyosi Gábor, Mészáros Márton kettős 11. lett.

Kétség sem férhetett hozzá, hogy a magyar válogatott toronymagasan az éremtábla élén végez. Kilenc arany-, hét ezüst- és öt bronzérmet, azaz összesen 21 érmet nyertünk, amely több mint kétszer annyi, mint amennyit a második Spanyolország gyűjtött össze. Weisz Róbert szövetségi kapitány át is vehette a záróünnepségen a legeredményesebb nemzetnek járó díjat.

A magyar válogatott két csoportban utazik haza, az első még vasárnap este, a második pedig hétfőn ül repülőre.

Már hét aranynál járunk a kínai vébén

A fantasztikus csütörtöki kezdést (három világbajnoki cím) is sikerült túlszárnyalnia a magyar kajak-kenu válogatottnak pénteken a Kínában zajló ifjúsági, U23-as és felnőtt maraton világbajnokságon. A hét versenyszámból négyben magyar siker született!

A második nap nem rendeztek a felnőttek számára versenyt, viszont ugyanúgy kettős magyar győzelemmel indult a nap, mint csütörtökön. Az ifi kajakos lányok között párosban a Kőhalmi Emese, Rendessy Eszter egység győzött, utóbbi versenyzőnek az egyes után ez már a második aranyérme volt a vébén. Az ezüstérmet a Csonka Eszter, Csengeri Evelin duó szerezte meg.

Az ifista fiúk ugyanezen számában szintén magyar elsőségnek örülhettünk, hiszen Őry Zsombor és Erdélyi Tamás ért elsőként a célba, ugyanitt Vékássy Bendegúz és Redl András negyedikként zárt.

Az ifiknél a harmadik páros versenyszámban, férfi kenuban is csak a magyarok hátát nézte a mezőny, itt Horváth Benedek és Nagy Olivér lett a világbajnok, Kollár Kristóf és Hodován Dávid az ötödik helyen kenuzott a célba. Horváth Benedeknek szintén ez volt a második világbajnoki aranya Kínában.

A pénteki negyedik (összesen már a hetedik) magyar vb-címet az U23-asoknál szerezte Katona Lili kajak egyesben, ugyanitt Nagy Viktóra lecsúszott a dobogóról, negyedikként zárt.

További három magyar érem is született még a második napon: Molnár Csenge (C-1 ifi) ezüst-, Laczó Dániel (C-1 U23) és Györgyjakab Máté (K-1 U23) pedig bronzérmes lett. Meczkó Viktória (C-1 ifi) és Béke Kornél (K-1 U23) egyaránt a kilencedik helyen végzett.

A szombati program magyar idő szerint (már csak a felnőtteknek rendeznek versenyt):