Péntektől pereghet az éremszámláló…

Péntektől vasárnapig a csehországi Racicében rendezik meg az Olimpiai Reménységek Versenyét, amelyen 83 magyar versenyző áll rajthoz. Tavaly 54 dobogós helyezést, közte 29 aranyat szereztek legjobbjaink, akiknek a kezében ismét benne van a bravúros szereplés lehetősége.

ORV

Tavaly nem győztünk számlálni, egyre másra szállították versenyzőink az érmeket az Olimpiai Reménységek Versenyén. Az idei utánpótlás versenyek eredményei alapján ezúttal is meghatározó szerepet játszhat Racicében csapatunk, amelyről Dónusz Éva utánpótlás szövetségi kapitány nyilatkozott honlapunknak.

„Pontosan nyolcvanhárom versenyzővel utazunk Racicébe – kezdte a szakember. – Ez a verseny a 15-17 éves korosztály számára ad nagy kihívást, a fiatalok felmérhetik magukat a nemzetközi mezőnyben. Vannak a csapatban újoncok és természetesen akadnak olyanok is, akik már túl vannak néhány világversenyen. Világbajnokaink közül Gazsó Dorka, Bakó Olga, Biben Karina és Csikós Zsóka is rajthoz áll, ők így, ebben az összeállításban mennek négyest, s ez jó próbának is tekinthető  a jövő évre nézve. Az Európa-bajnok Kőhalmi Emese és Kós Benedek is ott lesz a versenyen, valamint a vb-ezüstérmes kenu négyesből Kocsis Dominik és Kállai Róbert Gida. A hölgyek közül a vb-ezüstérmes Nagy Bianka most egyesben indul, de láthatjuk a győri EYOF hőseit, Rendessy Esztert, Szellák Szabinát, Molnár Csengét, Horváth Benedeket, Keresztes Kristófot és Opavszky Márkot is. Hogy miért fontos számunkra, számukra ez a verseny? Mert itt szerezhetnek nemzetközi rutint az utánpótlás világversenyekre, ráadásul ennek a korosztálynak az ORV az egyik legnagyobb versenye: 30 ország sportolói vesznek részt, országonként két indulóval, így a mezőnyök igen erősek lesznek. De bízunk benne, hogy csapatunk ismét kiemelkedő szerepést nyújt majd.”

Szabó Gabriella ismét egy csapatban Kozák Danutával

Az Újpesti Torna Egyletben folytatja a pályafutását a háromszoros olimpiai bajnok kajakos, Szabó Gabriella. A rutinos versenyző így ismét egy csapatban készülhet gyerekkori párostársával, Kozák Danutával, akivel mindhárom ötkarikás aranyérmét nyerte.

“Danával korábban már sokszor bebizonyítottuk, hogy nemcsak a versenyeken vagyunk jó hatással egymásra, hanem a felkészülés alatt is. Vártam már, hogy újra együtt dolgozhassunk,

erős csapatot fogunk alkotni hármasban Lucz Dórival”

– mondta az UTE új versenyzője, aki 11 év után távozott a Budapesti Honvédtól.

Szabó Gabriella a riói játékokat követően több edzőnél is megfordult, az elmúlt három évben mégsem tudott bekerülni a magyar válogatottba. Új klubja színeiben szeretné visszaküzdeni magát a legjobbak közé. A felkészítéséért továbbra is Tóth László felel majd.

A 33 éves Szabó Gabriella 2012-ben Londonban négyesben, négy évvel később, Rio de Janeiróban négyesben és párosban lett olimpiai bajnok, emellett 2008-ban, Pekingben ezüstérmet szerzett, szintén a K-4-es versenyszámban.

Az összetartozás szimbóluma a Nagy Hideg-hegy Futás

A hétvégén ismét nagy sikerrel rendezték meg a Nagy Hideg-hegy Futást, mintegy ezer résztvevővel, köztük olimpiai bajnokokkal.

„A váciak már edzésként régóta futnak fel a hegyre, a szövetség szervezésében pedig körülbelül tíz éve rendezzük meg az eseményt – kezdte a Magyar Kajak-Kenu Szövetség részéről Weisz Róbert. – Legalább ezren vettek részt a hétvégi futáson, amely ismét megmutatta a sportágunk erejét,

remek szimbóluma ez az összetartozásnak.

Sok válogatott kajakos és kenus volt itt, maratonisták is, pedig nem kötelező jellegű esemény számukra. A sportágunkon kívüli résztvevőket is várjuk minden évben, és szerencsére sok más sportág képviselője el szokott jönni, de civilek is rendre felfutnak velünk a hegyre. Szülők hozzák a gyerekeiket, az idősebbek pedig csak feltúráznak. Aki felér a csúcsra, az kap egy pohár teát és egy csokit, ezt például most Vaskuti Istvántól, tehát egy olimpiai bajnoktól vehették át a résztvevők.”

De a futók között is volt olimpiai bajnok, hiszen Vajda Attila is felfutott a csúcsra, akárcsak a sportág olyan legendája, mint Kása Ferenc, aki a Nagy Hideg-hegy Futás kitalálójával, Babella Lászlóval évről évre „vérre menő” különharcot vív.

A versenyt egyébként a férfiaknál Bíró Dominik (Göd SE) nyerte, a lányoknál pedig a tavalyi győztes Csonka Eszter (Építők) megvédte címét.

Az MKKSZ a versenyen résztvevő kajak-kenu szakosztályok részére minden évben egy MK-1 kajakot és egy MC-1 kenut ajánl fel. A hajók kisorsolására hagyományosan a rajtnál lévő parkolóban, a versenyt követően kerül sor. A sorsoláson azok az egyesületek vehetnek részt, amelyek legalább öt fővel indultak. Ezúttal az MK1 kajakot a VVSI, az MC1 kenut a Törökbálinti Kenusiskola nyerte.