Szükség van a gyökerek megismeréséhez, a hagyományok ápolásához annak érdekében, hogy a jelenben is eredményesen és sikeresen tudjon működni egy sportág. A Magyar Kajak-Kenu Szövetség RaM Colosseumban megtartott évzáró gálavacsoráján – amelyen a sportág kiválóságai mellett megjelent Fábián László, a MOB sportigazgatója is – éppen ezért ünnepelték a múltat, a jelent, s egy kicsit már bepillantást is kaphattunk a jövőbe, hiszen 2016-ban a riói olimpián is feltehetőleg sok-sok siker vár a magyar versenyzőkre.
A múlt motívumai a szövetség által megjelentetett és a nyilvánosság előtt pénteken bemutatkozó “Ahogy tőlünk telt” című interjúkötet idézetei kapcsán elevenedtek meg, a jövő nagy lehetőségei, Rió színei a sportág 2016-os naptárából köszöntek ránk, a jelenben pedig 2015 legeredményesebb versenyzőit ünnepelte a kajak-kenu sport, amely az idei világversenyeken összesen 155 érmet szerzett. Hogy kiknek köszönhettük ezeket a sikereket? Azt Baráth Etele, a szövetség elnökének, valamint a szövetség főszponzorának, a Gránit Bank Zrt. vezetőjének, Hegedűs Évának a köszöntője után meg is tudhattuk.
Elsőként Arany Érdemérmeseit köszöntötte a sportág: a kitüntettek között szerepelt a kiváló kenus edző, Koléder Vilmos, az olimpiai bajnok kenus, Vaskuti István, valamint a versenybíró bizottság vezetője, Kovács Béla is. Ezt követően az ifjúsági korosztály legjobbjait szólították színpadra: női kajakban Homonnai Luca, kenuban Nagy Bianka, férfi kenuban Moldován Milán, míg kajakban Kopasz Bálint lett a legjobb versenyző. Az év ifjúsági edzőjének Kopasz Bálint trénerét, Demeter Irént választották.
A maratoni szakágban az idén tizenhatodik világbajnoki címét szerző Csay Renáta ismét az Év női kajakosa lett, a férfiaknál ebben a számban az egyéniben ezüst-, párosban Solti Lászlóval aranyérmet szerző Boros Adrián ünnepelhetett, míg a kenusoknál a két világbajnoki címet begyűjtő Kövér Márton lett az év versenyzője, akinek trénere, Martinkó Gábor vehette át az Év edzőjének járó elismerést.
A parakenusoknál a szakág első paralimpiai kvótáját szerző Váczi Anita, valamint Geri Dániel lett díjazott. Az év parakenus edzőjének pedig Váczi Anita trénerét, Jancsár Lászlót választották meg.
A gyorsasági szakágban női kenuban a világbajnoki ezüstérmes Takács Kincső, férfi kenuban a szintén vb-második Vasbányai Henrik és Mike Róbert páros, női kajakban az idén az olimpiai bajnok Kozák Danutát is legyőző Kárász Anna, férfi kajakban pedig a K-2 200 méter világbajnoki címét kétszeresen is megnyerő Tótka Sándor és Molnár Péter lett az Év versenyzője, míg az Év edzője díjat az ő mesterük, a fiatal, ám annál nagyobb tudású tréner, Hüvös Viktor vehette át.
A szövetség az 1965-ös, 1975-ös, 1985-ös, 1995-ös és a 2005-ös esztendő legjobbjai mellett köszöntötte még a sportág egyik leghűségesebb támogatóját, a Hídépítő Zrt. tulajdonosát, a 70. születésnapját ünneplő Apáthy Endrét, valamint a magyar vízitúrázás nagyasszonyát, dr. Juhász Ágnest is.
Az idén is kiosztották a médiadíjakat: online kategóriában Vasvári Ferenc, a mob.hu munkatársa, írott kategóriában Pápay Eszter az „Ahogy tőlünk telt” című kötet társszerzője, míg az elektronikus médiában az M4 sportcsatorna kapta az MKKSZ kitüntetését.