Kiváló futóeredmények a Héraklész felmérőn

A szokásos helyszíneken, Győrben, Pakson és Tiszaújvárosban rendezték meg a téli Héraklész fizikai felmérő versenyeket. A fiatalok ismét nagyot mentek…

Felmérő

Zökkenőmentes szervezés és remek idő fogadta a paksi helyszínen szereplő egyesületek versenyzőit. A paksi rendezők remek munkájának és a 28 egyesület edzői összefogásának köszönhetően gördülékenyen zajlottak a versenyek, az utánpótláskorú versenyzők pedig remek eredményekkel mutatták meg, hogy nem töltötték tétlenül a telet.

„A kicsiknek két iskolakört, tizenhárom éves kortól pedig Cooper-tesztet kellett futni. A programban húzódzkodás és lábemelés, a nagyoknak pedig fekve nyomás szerepelt még, és megmondom őszintén, jó volt látni a gyerekek lelkesedését – mondta Kovács Tamás, az utánpótlás korosztály szakmai koordinátora, aki pozitív tapasztalatokkal zárta a napot. A paksi helyszínen jelen volt Schmidt Gábor, az MKKSZ elnöke, Faludy András, a versenysport bizottság elnöke, Kovács Antal olimpiai bajnok cselgáncsozó, az Atomerőmű SE elnöke és a sportág két világbajnoka, Boros Gergely és Pupp Noémi, akik érmeket adtak át a fiataloknak.

Tiszaújvárosban a háromszoros olimpiai bajnok Kammerer Zoltán segédkezett az éremátadásnál, aki jó futóként elismeréssel nyugtázhatta, hogy a fiatalok kimagasló eredményeket értek el a Cooper futásokon.

„Volt olyan versenyző, aki 3500 méter körüli teljesítményre volt képes – mesélte Weisz Róbert, a parakenu és maraton szakág vezetőedzője. – Tiszaújvárosban soha ennyi versenyző nem indult még, 450 nevezés érkezett, ami annak is köszönhető, hogy több budapesti és Dunakanyarban lévő egyesület sportolói is itt szerepeltek. A szervezés tökéletes volt, némi nehézséget az jelentett csak, hogy reggel még jeges volt a futópálya, de később már ezzel sem akadt probléma. A gyerekek nagyon szeretik ezt a versenyt, főleg a kicsik, akik nagyon büszkék az érmekre, hiszen a legjobb hat versenyzőt díjazzuk a felmérő során.”

„Győrben hideg, szeles idő volt, de a versenyzők kitettek magukért – mesélte az utánpótlás szövetségi kapitány Dónusz Éva, aki elismeréssel szólt a futóteljesítményekről. – A Cooperen itt is 3500 méter körüli eredményeket értek el jó néhányan, s sokan úgy értek el kiváló eredményeket, példának okáért Gamsjäger Lisa, hogy betegen álltak rajthoz. Nagyon népes volt a fiú kajakos csapat, hatvan fő mérette meg magát, és egész kicsiket is láthattunk a pályán, voltak 2008-as születésű indulói is a felmérőnek.”

Sikeres Eb-t zártak paraversenyzőink

Egy arany- és egy bronzéremmel zárta a magyar válogatott a para kajak-kenu Európa-bajnokságot Poznanban.

A mindössze 16 éves Kiss Péter keddi  bravúraranyérme után szerdán Varga Katalin KL2-ben bronzérmet nyert.

„Ez nagyon jó eredmény, előrelépés az elmúlt évhez képest, hiszen a világbajnokságon negyedik lett, és most is itt voltak azok a versenyzők, akiktől akkor kikapott, de ezúttal sikerült megelőznie az ukrán lányt. Katán látszik, hogy nagyon tudatosan készül a tavalyi év befejezése után, azt vette célba, hogy egyet előre kell lépnie az idén, az Eb-n ezt teljesítette” – mondta Weisz Róbert szövetségi kapitány, utalva Varga Katalin korábbi nyilatkozatára, amelyet még márciusban adott honlapunknak.

„A tavalyi vb után azt beszéltük meg Sík Mártonnal, a Szeged szakmai igazgatójával, hogy két év múlva az aranyérem a cél, ami egy kicsit teher is, hiszen az a paralimpia éve, de mindent megteszek érte. Egy jó felkészüléssel reális lehet a dobogó bármelyik foka az idei világbajnokságon” – mondta a versenyszezon előtt Varga Katalin.

Az Eb zárónapján VL2-ben Suba Róbert hetedik, Juhász Tamás pedig nyolcadik lett, míg Fehér Annamária KL3-ban a döntőig menetelt, ott pedig a kilencedik helyen végzett. „Robi és Tomi várakozáson alul szerepelt, nagyon remélem, hogy ez az eredmény egy újabb lökést ad nekik, hogy még keményebben és még céltudatosabban készüljenek. Az azonban örömteli, hogy Fehér Annamária is eljutott a döntőig.

Összességében elégedett vagyok, hogy szereztünk két érmet,

ebből az egyik arany, ez mindenképp előremutató, és aláírtam volna ezt az Eb előtt. Szeretném kiemelni, hogy nagyon egységes, jó hangulatú csapatunk van, kiváló a kapcsolat a versenyzők, valamint az edzők és a versenyzők között is, mindenki mindenkinek szurkolt a futamok alatt.”

A parások következő versenye a második felnőtt válogató keretein belül megrendezett első para vb-válogató lesz, majd a masters magyar bajnokság alatt rendezik a második vb-válogatót a parások számára.

„Az Eb-n elért eredmények nem számítanak bele a világbajnokságra kialakított keretbe.

A válogatókon mindenki tiszta lappal indul”

– tette hozzá Weisz Róbert.

Kozák Danuta megállíthatatlan

Háromból három! Az ötszörös olimpiai bajnok hibátlan mérleggel zárta az első idei válogatót, miután a két egyes után Kárász Annával párosban is nagy fölénnyel tudott győzni K-2 500 méteren. Szintén meggyőző különbséggel nyert Koleszár Mátyás és Németh Viktor Máté férfi K-2 1000 méteren, Balla Virág és Devecseriné Takács Kincső pedig úgy hat-hét hajóval verte a mezőnyt a női kenu párosok olimpiai versenytávján.

Újabb triplázás

Elmaradt a várva várt csata női K-2 500 méteren. Hiába fogadkozott Csipes Tamara és Medveczky Erika, szombaton a nyomában sem voltak a világbajnoki címvédő duónak. Kárász Anna és Kozák Danuta fantasztikusan rajtolt, 50 méter után már egy beülőnyi volt az előnyük, a végén pedig úgy nyertek egy hajóval Csipesék előtt, hogy Anna a cél előtt nem sokkal “falsot húzott” bal kézzel.

“Kemény harcra számítottunk, de szerencsére jól sikerült a rajtunk, már ott komoly előnyt szereztünk, ennek ellenére

egyáltalán nem érzem, hogy könnyű volt,

mert jöttünk egy erős pályát, jól kihajtottuk magunkat” – mondta Kárász Anna, aki hozzátette, hogy a következő hetekben egyesben szeretne előrébb lépni.

“Nem nagyon járok el sehova, csak az edzésekkel és a családommal foglalkozom, nem fér más az életembe – mondta a kiváló hétvégi szerepléséről Kozák Danuta. – A páros döntő alatt érzékeltem, hogy sokkal vezetünk, nem is tudtuk jól megcsinálni a pálya végét, mert szétestem, de a győzelem bennünk volt és

a nagy különbség jó visszaigazolás

– tette hozzá az ötszörös olimpiai bajnok.

Kiváló visszaigazolás Koleszár Mátyásnak és Németh Viktor Máténak is, hogy a rangsoroló után érett versenyzéssel a válogatót is meg tudták nyerni K-2 1000 méteren. A Budapesti Honvéd párosa eddig leginkább korosztályos versenyeken szerepelt jól, idén viszont már a felnőttek között is szeretnék letenni a névjegyüket.

A futam elején még egy másik honvédos páros, Noé Bálint és Ilyés Róbert vezetett, ők azonban 500-nál “elfogytak”, a finisben Koleszárék a Tóth Dávid, Kulifai Tamás egységgel csatáztak, végül mégis nagy fölénnyel, végig jól evezve nyertek. A harmadik helyen Kammerer Zoltán és Erdőssy Csaba futott be.

“Rajt előtt mondtam Matyinak, hogy csak higgadtan, mert hosszú az ezer méter – mesélte Németh Viktor. – A taktikánk amúgy is rendkívül egyszerű, 500-nál megindulni és

csak menni, menni, menni.

Évek munkája van ebben a párosban, nagyon örülünk hogy ez most így sikerült.”

Nem igért túl nagy meglepetést a női kenu párosok 500 méteres versenyszáma. Ennek megfelelően simán győzte le a magyar mezőnyt a szám világbajnoki ezüstérmese, a Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső egység. Mögöttük hét másodperccel lemaradva Kisbán Zsófia és Bragato Giada lett a második és a Bónyai Regina, Kulcsár Dorina duó a harmadik.

“Edzésen jobban tudunk hajtani, azért, mert akkor a fiúk mellénk állnak, itt igazából csak magunkkal versenyeztünk, hogy minél jobb időt menjünk” – mondta a győzelemről Devecseriné Takács Kincső.

Az Európa Játékokon és az augusztusi szegedi világbajnokságon való részvételhez két győzelem kell, a második válogatót szűk négy hét múlva rendezik Szolnokon. Az első idei válogatóverseny holnap zárul.