A Medveczky, Csipes kettős nyerte a párost

A férfiaknál az egyes 1000 méteres számokban Kopasz Bálint és Kiss Tamás győzött a szegedi válogatón, így valószínűleg ott lehet a jövő heti, belgrádi Európa-bajnokságon. A női kajak párosok versenyét a Medveczky Erika, Csipes Tamara kettős nyerte.

A nap első döntőjében K1 1000 méteren nem született meglepetés, Kopasz Bálint viszonylag simán, magabiztos versenyzéssel nyerte a király számot. „Az volt a taktikám, hogy 500-nál indulok egy nagyot, és ez bejött. A végén még volt bennem erő, ennek külön örülök. Elképzelhető, hogy 500 egyes helyett 1000 párost megyek Dombvári Bencével és az 1000 négyesen is gondolkozom” – mondta Kopasz Bálint, aki az Európa-bajnokságon is a dobogóra szeretne állni Belgrádban.

Férfi kenu egyes 1000 méteren Kiss Tamás és Bodonyi András – akárcsak a rangsorolón – hatalmas csatát vívott, csak ezúttal Kiss ment el az elején, Bodonyi a végére feljött, de nem tudta már megelőzni az olimpiai bronzérmes kenust, így Kiss indulhat az Eb-n.

„Az első 800 méterrel nagyon elégedett vagyok, utána azonban bekötött az alkarom, ilyen még nem fordult elő velem. Kaptam egy pofont a világkupán, hogy ez így nem fog menni, szégyelltem magam, hogy nem jutottam a döntőbe hazai közönség előtt, szerencsére ezt sikerült rendeznem magamban, mostanra pedig összeállt a mozgásom. Érdekes, hogy évek óta azért küzdök, hogy egyest tudjak menni, most kijutottam az Eb-re, mégsem volt az az érzésem, amikor kiszálltam a hajóból, amit vártam, ezek szerint ezt még emésztenem kell” – nyilatkozta Kiss Tamás.

A női kajakosok 500 méteres páros versenyében Medveczky Erika és Csipes Tamara több mint másfél másodperccel győzött a Szabó Gabriella, Bodonyi Dóra kettős előtt. „Beragadtunk a rajtnál, de utána minden a tervek szerint alakult. Azért ez benne volt a pakliban, mert egyikünknek sem a rajt az erőssége, és csak két edzést tudtunk együtt megcsinálni. Jól érzem magam, elégedett vagyok a mai és a tegnapi teljesítményemmel is” – mondta Medveczky Erika, aki egyesben második lett pénteken Kozák Danuta mögött.

A szülés után visszatért Csipes Tamara nyilatkozata a videó második felében:

A férfiak ugyanezen számában a Somorácz Tamás, Mozgi Milán kettős egy fél hajó előnnyel diadalmaskodott. „Amikor kiderült, hogy nem kerülök be a négyesbe, akkor kicsit mélypontra kerültem, de ez a győzelem önbizalmat adott. Az akarattal nyertük meg ezt a nagyon kemény pályát” – nyilatkozta Somorácz Tamás.

A férfi kenu párosoknál 200 méteren nem született meglepetés, a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám egység hatalmas fölénnyel, több mint két másodperccel győzött, míg a női kenu egyesek ugyanezen távján a három legjobb magyar versenyző végzett az első három helyen Balla Virág, Takács Kincső, Lakatos Zsanett sorrendben.

A válogató vasárnap zárul, a hivatalos Eb-keretet hétfőn hirdeti ki Hüttner Csaba szövetségi kapitány.

Kincső-Virág 1:1

A két legjobb magyar női kenus kiváló formában kezdte az idényt, kedden délelőtt C-1 200 méteren bizonyítottak. A szolnoki tesztverseny-sorozat első futamát Balla Virág nyerte meg Takács Kincső előtt, a másodikban pedig helyet cserélt a két győri versenyző, délután együtt indulnak NC-2 500 méteren.

Lyukasnak számít az olimpiai kvalifikáció szempontjából a női kenu egyesek 200 méteres száma, a világbajnokságon tavaly a szegedi Nagy Bianka nem került be a legjobbak közé, így a szövetségi kapitány idén keresi azt a versenyzőt, aki jövő májusban – a szintén szegedi – pótkvalifikációs versenyen megszerezheti a harmadik kvóta.

Sajnos Balla Virág, és Devecseriné Takács Kincső – miután tavaly párosban ők már szereztek kvótát – nem indulhat a jövő májusi versenyen – pedig kedd délelőtt mindketten megmutatták, hogy 200 egyesben is kiváló formában vannak.

Az edzésverseny első futamát C-1 200 méteren Balla Virág nyerte 46,86-as idővel, mögötte párja, Devecseriné Takács Kincső lett a második 47.43-al, az UTE versenyzője, Lakatos Zsanett pedig harmadik helyezést ért el 49.03-al.

A második futamban, kisebb hátszélben Takács Kincső győzött, ideje 47.43 lett, a másodiknak Balla Virág érkezett 48.44-el, a harmadikként Nagy Bianka futott be 50.23-al.

“Mindig akkor sikerül jól a felkészülésünk, ha

az ötszáz élvez prioritást,

elsősorban arra építjük az edzésmunkát, 200-on pedig egyszer Virág győz, egyszer én, ezt mindig az adott pálya dönti el” – mondta a második futamot megnyerő Devecseriné Takács Kincső.

A tesztversenyen délután a férfi K-4 500, valamint a női C-2 500 méteres futamokat rendezik, utóbbibban természetesen a számban világbajnoki ezüstérmes Balla Virág, Takács Kincső páros is érdekelt.

Kész tervek Tokióig

Az Magyar Kajak-Kenu Szövetség (MKKSZ) elnökségének felkérésére Hüttner Csaba, és Weisz Róbert szövetségi kapitányok már júniusra beterjesztik a tokiói olimpiáig, illetve paralimpiáig tartó felkészülési programokat és válogatási elveket. A szervezet mai online ülésén elfogadta a tavalyi évre vonatkozó szakmai és pénzügyi beszámolókat, az MKKSZ mérlegét, közhasznú jelentését, és a 2020-ra vonatkozó pénzügyi terveket is.

“Az ülés elején tájékoztattam az Elnökséget arról, hogy az elmúlt héten több mint 100 egyesülettel folytattunk online egyeztetést – mondta Schmidt Gábor, az MKKSZ elnöke. – A megbeszélések alapján megállapítható, hogy a koronavírus-járvány miatt bevezetett intézkedések feloldása után a sportág újraindult. A tagszervezetek arról számoltak be, hogy a vízitelepekre 100 százalékban visszatértek a gyerekek, ráadásul megnőtt az érdeklődés a kajak-kenu iránt, mert

a sportágat járványügyi szempontból a szülők biztonságosnak látják.”

Schmidt Gábor hozzátette: az Elnökség örömmel látta azt is, hogy a sportág ebben a rendkívül nehéz helyzetben is bizonyította rátermettségét és együttműködő képességét.

“Az élversenyzők, a klubvezetők, a szülők, a támogatók, szóval a teljes közösség együttműködött abban, hogy ezt az időszakot vesztségek nélkül vészelhessük át.”

Az Elnökség arról is döntést hozott, hogy 2020 júniusában, miután a nemzetközi szövetségek véglegesítik az idei versenynaptárakat, tárgyalja majd Hüttner Csaba felnőtt gyorsasági-, és Weisz Róbert para szövetségi kapitányok felkészülési programjait és válogatási elveit. Így már több mint egy évvel az olimpia előtt egyértelmű menetrend szerint készülhetnek a versenyzők és edzők Tokióra.

Júliusban pedig a következő közgyűlés időpontját fogja kitűzi az Elnökség. A szervezet megerősítette korábbi döntését, hogy az MKKSZ őszi közgyűlésén, amelynek várható időpontja szeptember első hétvégéje, megtartja a négy évente esedékes tisztújítását is.