Mégse

Ezres első nap a korosztályos magyar bajnokságon

Csütörtökön kezdetét vette a serdülő, ifjúsági és U23-as magyar bajnokság Szegeden. A Maty-éren zajló versenyen 24 döntőt rendeztek az első napon, valamennyit ezer méteren.

Hír

A verseny a serdülő, valamint a 2005-ben született ifjúsági korosztály számára válogatónak minősül a szeptemberi Olimpiai Reménységek Versenyére, amelyet Pozsonyban rendeznek. Ezen kívül ifjásgi korosztályban ez a verseny válogató az augusztus 31. és szeptember 4. közötti szegedi korosztályos világbajnokságra is. A csütörtöki versenynap első három helyezettjei egy helyen:

K-1 férfi U23 1000 méter:

  1. Szántói Szabó Tamás (Vasas) 3:37.417
  2. Kós Benedek (MTK) 3:32.712
  3. Mizsér Márk (Lágymányosi Spari) 3:35.694
    Ezres első nap a korosztályos magyar bajnokságon

K-1 női U23 1000 méter:

  1. Szellák Szabina (DKSE Dunaújváros) 3:57.504
  2. Bakó Olga (KKNKKA) 3:59.554
  3. Szendy Lilla (KSI SE) 4:01.599

C-1 férfi U23 1000 méter:

  1. Zombori Dominik (MVM Szeged VE) 3:55.217
  2. Fodor Nicholas (KKNKKA) 3:59.758
  3. Rumi Gergő (Graboplast Győri VSE) 4:00.558
    Ezres első nap a korosztályos magyar bajnokságon

C-1 női U23 1000 méter:

  1. Molnár Csenge (MVM Szeged VE) 4:52.074
  2. Horton Cassandra (BKV Előre SC) 4:57.497
  3. Rácz Nikolett (MTK) 5:09.806

K-1 férfi ifjúsági 1000 méter:

  1. Panyik Zsombor (MTK) 3:32.835
  2. Hidvégi Hunor (Tatai Hódy Sportegyesület) 3:33.181
  3. Kollek Bálint (KKNKKA) 3:36.249
    Ezres első nap a korosztályos magyar bajnokságon

K-1 női ifjúsági 1000 méter:

  1. Nemes Réka (KKNKKA) 4:02.007
  2. Sági Alíz (KSI SE) 4:02.794
  3. Horváth Maja (Tiszaújvárosi KKSE) 4:02.889
    Ezres első nap a korosztályos magyar bajnokságon

K-2 férfi U23 1000 méter:

  1. Opavszky Márk, Kós Benedek (MTK) 3:17.954
  2. Tribol Bence, Tribol Bertalan (Vasas SC) 3:19.900
  3. Kokavecz Richárd, Kokavecz Zoltán (Dunakeszi Kajak Club) 3:23.304

K-2 női U23 1000 méter:

  1. Biben Karina, Bakó Olga (KKNKKA) 3:44.398
  2. Ujfalvi Laura, Pető Adél (KKNKKA) 3:46.044
  3. Jenei Enikő, Borbély Dorina (Kis-Duna SE) 3:46.439
    Ezres első nap a korosztályos magyar bajnokságon

C-2 férfi U23 1000 méter:

  1. Papp László, Kocsis Ádám (MVM Szeged VE) 4:02.735
  2. Gyimesi Gergely, Soós Imre (UTE) 4:13.167
  3. Diófási Botond, Kalanovics Marcell (Lágymányosi Spari) 4:21.853

C-2 női U23 1000 méter:

  1. Molnár Csenge, Kálmán Brenda (MVM Szeged VE) 4.31.238
  2. Fehér Anna, Kémenes Enikő (Vajda SE) 4:35.293
  3. Horton Cassandra, Rácz Nikolett (BKV Előre SC, MTK) 4:36.520

C-1 férfi ifjúsági 1000 méter:

  1. Ferencz Bulcsú (UTE) 4:01.061
  2. Pálla Bálint (Graboplast Győri VSE) 4:03.057
  3. Mészáros Milán (UTE) 4:03.966

C-1 női ifjúsági 1000 méter:

  1. Győre Panna (Merkapt-Mekler SE) 4:34.011
  2. Zagyvai Borka (Váci Karakán) 4:34.792
  3. Matkovics Lili (KSI SE) 4:37.220
    Ezres első nap a korosztályos magyar bajnokságon

K-1 férfi serdülő U16 1000 méter:

  1. Hidvégi Zalán (Tatai Hódy Sportegyesület) 3:39.185
  2. Kaed Ádám Said (Lágymányosi Spari) 3:39.366
  3. Szabó Levente (MVM Szeged VE) 3:41.866

K-1 női serdülő U16 1000 méter:

  1. Pető Hanna (City-Gas Tiszafüred SE) 4:08.923
  2. Regenye Júlia (KKNKKA) 4:10.923
  3. Kmetyó Klaudia (Verőcei Kajak-Kenu Egyesület) 4:13.286
    Ezres első nap a korosztályos magyar bajnokságon

C-1 férfi serdülő U16 1000 méter:

  1. Szegi Zsombor (Tiszaújvárosi KKSE) 4:05.847
  2. Kirchner Kristóf (Szabó Attila Kenu Akadémia) 4:08.992
  3. Mitropoulos Iliász (UTE) 4:10.256

C-1 férfi serdülő U15 1000 méter:

  1. Gyányi Milán (MVM Szeged VE) 4:10.676
  2. Pálfalvi Viktor (Atomerőmű SE) 4:12.671
  3. Poszpischil Lőrinc (Rácalmás Sportegyesület) 4:15.080

K-2 férfi ifjúsági 1000 méter:

  1. Kolozsvári Brúnó, Mitring Olivér (Graboplast Győri VSE) 3:15.472
  2. Aradi Álmos Balázs, Aradi Bátor Gergő (Váci Kajak-Kenu SE) 3:16.586
  3. Szakács Botond, Samu Péter (KSI SE) 3:18.790

K-2 női ifjúsági 1000 méter:

  1. Szulovszky Csenge, Szulovszky Petra (MTK) 3:43.663
  2. Rugási Dorka, Hölgye Dorina (KSI) 3:47.190
  3. Dékány Lili, Nagy Dorka (City-Gas Tiszafüred SE, Szolnoki Kajak-Kenu Club) 3:47.963
    Ezres első nap a korosztályos magyar bajnokságon

C-2 női ifjúsági 1000 méter:

  1. Trencsényi Noémi, Kis-Batka Iringó Júlia (TVK) 4:30.428
  2. Viktor Luca, Szkárosi Laura (KKNKKA, CSKKE) 4:35.737
  3. Viski Anna, Jámbor Karina (Szabó Attila Kenu Akadémia, Vitalitás SE) 6:01.615

K-4 férfi U23 1000 méter:

  1. Opavszky Márk, Fodor Bence, Kós Benedek, Szendy Maximilián (MTK, KSI) 2:59.243
  2. Zöld Zoltán, Keresztes Kristóf, Kovács Gergő, Tribol Bertalan (Vasas SC) 3:00.906
  3. Istenes Márton, Steinbach Ferenc, Ruzicska Péter, Tribol Bence (Vasas SC) 3:07.506

K-4 női U23 1000 méter:

  1. Ujfalvi Laura, Dráviczki Dóra, Bakó Olga, Pető Adél (KKNKKA) 3:30.197
  2. Csengeri Evelin, Kulcsár Csenge, Párdi Viktória, Szabó Lili (City-Gas Tiszafüred SE) 3:31.997
  3. Szaniszló Tímea, Torma Bianka, Kadók Nikolett, Posta Réka (UTE) 3:36.352
    Ezres első nap a korosztályos magyar bajnokságon

K-1 férfi serdülő U15 1000 méter:

  1. Gazdag Marcell (MTK) 3:39.186
  2. Jancsó Levente (MTK) 3:40.686
  3. Mirce Zoltán Iván (Tiszaújvárosi KKSE) 3:42.468

K-1 női serdülő U15 1000 méter:

  1. Debreczeni Lora (Budapesti Honvéd SE) 4:02.221
  2. Bauer Zita (Lágymányosi Spari) 4:02.943
  3. Reisz Janka (UTE) 4:08.525

K-4 férfi ifjúsági 1000 méter:

  1. Csibor Barnabás, Kiss Vince Norbert, Kerekes László, Szabó Levente (KSI SE) 3:04.643
  2. Erdőssy Dániel, Kaed Dániel Walid, Nádasdi Marcell, Kabai Bence (Lágymányosi Spari) 3:05.439
  3. Dobronoky Zalán, Fülöp Levente, Barna Kristóf Zoltán, Brúnyai Kornél (MVM Szeged VE) 3:07.007

C-4 férfi ifjúsági 1000 méter:

  1. Vas Pál Zsombor, Sztipánkovich Tódor Bálint, Molnár Dániel, Győrfi Benedek (CSKKE) 3:45.046
  2. Bakos Milán Edmond, Bakos Noel Ármin, Horváth-Milvich Benedek, Kemény Marcell Márk (BKV Előre SC) 3:46.268
  3. Böszörményi Bendegúz, Kovács Kristóf, Orosz László, Sárközi Mihály (Borsodi Örökmozgó) 3:46.959
    Ezres első nap a korosztályos magyar bajnokságon

K-4 női ifjúsági 1000 méter:

  1. Kászoni Jázmin, Czibula Tamara, Sági Alíz, Zelenyánszky Milla Dorka (KSI SE) 3:30.445
  2. Szabó Anna, Jeszkel Luca, Fűzér Ottília, Steigervald Viktória (KKNKKA) 3:39.349
  3. Ágota Sára, Egervári Virág, Szijjártó-Szabó Sára, Reisz Borbála (UTE) 3:41.404