Baleset a női négyessel Belgrádban

Csütörtökre a teljes magyar válogatott megérkezett Belgrádba, az idei Európa-bajnokság helyszínére. A csapatban mindenki egészséges, a szállással és általában az ellátással a sportolóink elégedettek, a versenypálya azonban Hüttner Csaba szövetségi kapitánya szerint nem tökéletes. Ráadásul a női K-4-es hajóval történt egy apró baleset.

“A szállás és az ellátás tényleg minden igényt kielégít, a válogatott összes tagja jól van, így bizakodva várhatjuk a rajtot. A versenypálya a szokásos, aki járt már itt, azt nem lepte meg, hogy lötyög, miután továbbra sincs felevezősáv.

Ennél meglepőbb, hogy most rengeteg a hínár is a vízben, ha azt nem takarítják ki, akkor születhetnek irreális eredmények” –

adott gyors helyzetérékelést Hüttner Csaba szövetségi kapitány.

Apró nehézséget a csütörtöki nap folyamán az jelentett, hogy a női négyeshajó megsérült kipakolás közben, így be kellett foltoztatni az oldalát. Szerencsére a NELO szakemberei néhány óra alatt leszervizelték a sérült sporteszközt, így nincs akadálya annak, hogy a hajó tagjai holnap az előfutamban elkezdjenek összecsiszolódni. Korábban a lányok még nem eveztek együtt, de ennek ellenére alkalmasnak tartják a Kárász Anna, Kozák Danuta, Medveczky Erika, Bodonyi Dóra összeállítású egységet, hogy aranyérmet szerezzen.

A K-4 1000 méteren rajtoló férfi négyesnek viszont már volt a héten közös edzése. A hajóból állítólag elégedetten szállt ki a háromszoros olimpiai bajnok Kammerer Zoltán, Ceiner Benjámin és a fiatalok-, vagyis Erdőssy Csaba és Varga Ádám is, miután jól ment alattuk a négyes.

“Vannak nagyon ígéretes egységeink, a csapat jó formában van, az eredményeket megtippelni azonban most nagyon nehéz lenne. 40 ország vesz részt az Európa-bajnokságon,

kajak-kenu kontinensviadalon még sosem volt ennyire színvonalas a mezőny.

Jó kis csaták lesznek a hétvégén, a verseny a mi csapatunknak is kiváló erőmérő lesz” – tette hozzá a szövetségi kapitány.

Kopasz visszaverte Dombvári első támadását

Férfi kajak egyesben viszonylag sima győzelmet aratott Kopasz Bálint, kenu egyesben pedig hatalmas csatában nyert Kiss Tamás 1000 méteren a szolnoki rangsoroló második napján.

A tájékoztató verseny egyik nagy kérdése az volt, hogy az 1000 kajak egyesben itthon évek óta egyeduralkodó Kopasz Bálintot meg tudja-e szorongatni Dombvári Bence. A választ megkaptuk: a Győrbe igazolt Kopaszt továbbra sem tudják megelőzni, legalábbis két héttel a válogató előtt. Dombvári 5,6 másodpercet kapott a győztestől, kettőjük közé pedig még meglepetésre befurakodott a szolnoki Gál Péter, míg a negyedik a fiatal Kós Benedek lett.

Ennél jóval szorosabb volt a verseny kenu egyesben, ahol Kiss Tamás úgy nyert Kiss Balázs előtt, hogy 1000 méter után csupán 0,5 másodperc (!) volt a különbség kettőjük között, de a harmadik Dóri Bence is csak két másodperccel volt lemaradva a győztestől.

Férfi kajak párosban a Koleszár Mátyás, Németh Viktor kettős nyert a Tóth Dávid, Kulifai Tamás és a Noé Bálint, Ilyés Róbert egység előtt. A nőknél kajak egyes 200 méteren Kiss Blanka, Katrinecz Rita, Gamsjager Lisa-Maria volt az első három sorrendje, míg az olimpiai számban, kenu 500 párosban Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső kettős kétséget sem hagyott afelől, hogy még mindig ők az elsőszámú kenusok itthon, a Kisbán Zsófia, Bragato Giada és a Molnár Csenge, Nagy Bianka duó követte őket.

Két hét múlva az első válogatóval kezdődik meg ténylegesen a versenyszezon.

Meglepetéssel rajtolt a maraton-ob

A férfi kajakosok egyesében meglepetésre Mészáros Márton legyőzte Boros Adriánt a Győrben zajló maraton országos bajnokság nyitónapján.

A 30 kilométeres finálé végén csupán egy másodperc döntött a két versenyző között. „Sokáig négyen mentek az élen, de az utolsó futószakaszhoz már csak hárman érkeztek: Mészáros Márton, Boros Adrián és Aranyosi Gábor – kezdte a beszámolót Weisz Róbert szövetségi kapitány. – A célegyenesbe együtt fordultak be, ketten meg tudtak lépni, az utolsó 150 méteren indított egy nagy hajrát Marci, Adrián tudott vele menni, de amit a hajrá indításakor megszerzett fél métert, azt a végéig meg tudta tartani az éllovas.

Egy nagyon színvonalas verseny volt.”

A bronzérmet Aranyosi nyakába akasztották.

Nem volt alacsonyabb a nívó a női kajak egyesek 26 kilométeres döntőjében sem, ahol az első három helyezett nagyon gyorsan ellépett a mezőnytől. Czéllai-Vörös Zsófia, Kiszli Vanda és Csay Renáta hajójában megszámlálhatatlan világbajnoki cím pihent, ez meg is látszott a versenyen.

„Az utolsó futószakaszig ők együtt mentek, ekkor a vízreszállásnál egy hosszú, 500 méteres hajrát indított Zsófi, az itt kialakult néhány méteres különbség pedig a célig megmaradt” – kommentálta Weisz Róbert a Czéllai-Vörös, Kiszli, Csay sorrendet.

Czéllai-Vörös Zsófia boldogan adott interjút a győzelem után

A kenu egyeseknél két, a kajakosokéhoz képest sima győzelem született. A férfiaknál a táv feléig együtt ment Laczó Dániel és Nagy Gergely Balázs, a negyedik futásnál szakította le Laczó ellenfelét, és ért be elsőként a célba, a harmadik itt Török Aurél lett.

A teljesség kedvéért meg kell említeni, hogy a tavalyi vb-dobogós Dóczé Ádám, valamint Kövér Márton nem indult el egyesben, ők szombaton párosban állnak majd rajthoz, de Laczó és Nagy Gergely is elindul párosban is.

Laczó Dániel magabiztosan nyert

A női kenusoknál nagyon gyorsan szétszóródott a mezőny, az ifjúsági korú Horányi Dóra több mint két és fél perc előnnyel nyert Bonyai Regina előtt, míg a harmadik Sztolyka Rita lett.