Négyen is dupláztak az ifi válogató első napján

Tíz számban rendeztek döntőt az ifjúsági korosztály Európa-bajnoki és első világbajnoki válogatójának első napján. Szolnokon Kiss Ágnes, Nemes Réka, Kiskó Réka és Hidvégi Hunor két számban is felállhatott a dobogó legmagasabb fokára pénteken.

A jövő heti belgrádi Európa-bajnokságon való részvétel a tét az ifik számára pénteken és szombaton a szolnoki Holt-Tiszán. Az első napon tíz versenyszámban - köztük hat olimpiai számban - voltak döntők.

Férfi K-1 1000 méteren Hidvégi Hunor fölényes győzelmet aratott Kollek Bálint és a betegsége után ezen a versenyen visszatérő Panyik Zsombor előtt.

Rögtön ezt követően C-1 1000 méteren sem volt sok kérdés; Molnár Csanád a tájékoztató után, ezúttal is simán nyert. A tavaly párosban ifjúsági világbajnoki bronzérmet szerző kenus mögött Ferencz Bulcsú és Gyányi Levente ért célba.

Korábbi beharangozó cikkünkben Makrai Csaba, kajak utánpótlás szövetségi kapitány külön kiemelte Kiskó Rékát, aki a tavalyi ifi vb-n két aranyérmet is szerzett. A KSI tehetsége a mostani válogatón K-1 500 méteren győzött Rugonfalvi-Kiss Janka és Szegedi Angelina előtt.

A szintén kétszeres ifi világbajnok Kiss Ágnes négy számából kettőt kipipálhatott pénteken. A szegediek reménysége előbb klubtársával, Molnár Csepkével nyert az olimpiai C-2 500 méteren, majd nem sokkal később egyesben ugyanezen a távon sem akadt nála gyorsabb.

Fiú kajak ezer párosban a Szakács Botond, Samu Péter-egység legyőzte a tavalyi korosztályos magyar bajnok Aradi Álmos, Aradi Bátor-testvérpárt.

C-2 1000 méteren a Lugosi Gergely, Uhrin Dávid-kettős, női K-1 1000 méteren pedig Nemes Réka aratott magabiztos győzelmet.

Pénteken rendezték a kajak négyesek döntőit is. Itt a fiúknál az Ozsgyáni Bence, Hidvégi Zalán, Hidvégi Hunor, Keller Gergő-kvartett, a lányoknál pedig a Kiskó Réka, Szegedi Angelina, Nemes Réka, Rugonfalvi-Kiss Janka alkotta egység örülhetett.

A válogató szombaton folytatódik, a pénteki eredmények itt tekinthetők meg.