Újabb rekord 500 méteren

A tegnapi 1000 méteren mutatott teljesítményét is túlszárnyalta a magyar csapat a Csehországban zajló Olimpia Reménységek Versenyén. Ma 11 arany-, 8 ezüst- és 5 bronzéremmel zártunk és továbbra is megközelíthetetlenek vagyunk a nemzetek közötti pontverseny élén.

A legidősebb férfi kajakosok egyéni 500 méteres számában Kós Benedek Tibor az 1000 méteren szerzett ezüstérem után ma harmadik lett, a 2001-es kategóriában az EYOF kiválósága, Opavszky Márk ezúttal negyedik helyet szerzett, viszont a férfi K-1 500 méteren, a legfiatalabbak között Kiss Ádám az 1000 után ötszáz méteren is aranyérmes lett.

A hölgyek között papírforma eredmény született, a szám világbajnoka, Gazsó Alida Dorka simán nyert a tizenhét évesek között, mögötte második lett Bakó Olga. Az egyel fiatalabb kategóriában Csikós Zsóka lett a második, Fekete Dorina pedig a harmadik K-1 500 méteren, a 15 évesek között pedig a kiváló szezont futó Szellák Szabina nyert, mögötte Kőhalmi Emese Boglárka nyerte az ezüstöt.

A férfi kenusok között C-1 500 méteren a hosszabbik távhoz hasonlóan ezúttal is Zombori Dominik volt a leggyorsabb a a legidősebbek között, ugyanebben a korosztályban Kállai Róbert Gida bronzérmes lett. A tizenhat évesek között Horváth Benedek Tamás sem hibázott és aranyérmet szerzett.

Női kenuban, a legidősebb kategóriát simán nyerte Nagy Bianka, ezzel már ő is két egyéni aranynál jár, az eggyel fiatalabbak között Molnár Csenge ezúttal második lett.

A férfi 2000-es korosztályban K-2 500 méteren Csokor Erik és Gergő Bálint duója egy német párostól kikapva lett ezüstérmes, a hölgyeknél, ugyanebben a kategóriában viszont két magyar egység is dobogóra léphetett. A Biben Karina Klaudia, Nyúli Dóra páros lett az első, a Lődi Adrienn, Zupkó Vanda egység pedig nyerte meg. A fiatalabb női párosok között jól szerepelt Pazár Anna Luca és Kovács Mirtill is, ők szintén bronzérmesek lettek K-2 500 méteren.

Férfi kenu párosban, C-2 500 méteren második lett a 2000-es születésűek között Zupkó Balázs Péter és Mitró Márton, a fiatalabb kenu párosok szombati mezőnyében pedig a Hodován Dávid, Kollár Kristóf duó nyert fél másodperccel egy szlovák egység előtt.

Újabb magyar érem született női C-2 500 méteren, ebben a számban Molnár Csenge és Szamosi Blanka nyert ezüstérmet, míg a fiatalabb női kenusok között Gönczöl Laura és Opavszky Réka lett az ORV legjobbja.

Kettős magyar siker született a női kajakosok 500 méteres számában. Nyert a Szellák Szabina, Kőhalmi Emese Boglárka, Rugási Csilla, Rendessy Eszter összeállítású egység, mögöttük a Biben Karina Klaudia, Bakó Olga, Gazsó Alida Dorka, Csikós Zsóka felállású rutinosabb négyes lett a második.

A nap utolsó döntője is magyar sikerrel zárult. Férfi C-4 500 méteren ugyanis a Zombori Dominik, Mitró Márton, Kocsis Ádám, Zupkó Balázs Péter összetételű négyes volt a leggyorsabb.

A magyar válogatott két nap alatt, az 1000 és az 500 méteres döntők során eddig 20 arany-, 14 ezüst- és 14 bronzérmet szerzett.

„Nagyon jó volt látni, hogy most már minden szakágban nyertünk egyes- és páros aranyérmet. A férfi kenusok, a női kajakosok és kenusok szerepeltek eddig igazán jól, férfi kajakban  pedig egy domináns német társaság bontogatja szárnyait. Érdekesség, hogy ami ma női kajakban történt, olyan eddig még nem volt, a „kis” négyes megverte a „nagy” négyest, ez azt jelenti, hogy a teljes serdülő és ifi női korosztályunk rendkívül erős. Öröm látni azt is, hogy minden korcsoportban vannak kimagasló egyéni versenyzőink. Név szerint ki kell emelni Zombori Dominikot, a két távon egyest nyerő Kiss Ádámot és Nagy Biankát, valamint Szellák Szabinát, aki nyert egyest és a négyes vezérevezőseként is kimagasló teljesítmény nyújtott” – mondta a versenyt a helyszínen megtekintő felnőtt szövetségi kapitány, Hüttner Csaba.

Nem esett messze az alma a fájától…

Nagy lendülettel dolgozik a kölyök válogatott Dunavarsányban. A hét során több erőpróba elé is állították a fiatalokat, akikre a vízen és a szárazföldön is felmérések vártak. És mint kiderült: nem esik messze az alma a fájától...

Egy hétre a dunavarsányi edzőtáborba költözött a kölyök válogatott. Öt edző, Major Ildikó, Kovács Gábor, Hargittai István, Kása Ferenc és Révész Zoltán irányításával edzettek a fiatalok, akikre jó pár felmérés is várt a hat nap során. A gyerekek 2000 méteren, 10 kilométeren és Cooper-futásban mérték össze tudásukat, és a tehetségük mellett az is kiderült: nem esik messze az alma a fájától.

Férfi kajakban ugyanis 10 kilométeren Kolozsvári Gábor és Csay Renáta fia, Kolozsvári Brúnó érte el a legjobb eredményt, aki a 2000 métert megnyerő Panyik Zsombort utasította maga mögé. Van, akinek a Panyik név is ismerősen cseng, Zsombor édesapja, Panyik János és édesanyja, Dira Bernadett több téli olimpiát is megjárt biatlonosként. A Cooper-teszt során az MTK-sok fiatalja, Kollek Bálint magasodott ki a mezőnyből, aki 3280 méterrel nyerte meg a futást Kóródi Vencel előtt, de a pécsi Holczer Ákosnak és a szarvasi Keller Gergőnek is sikerült két-két dobogós helyet begyűjteni a három próba során.

A lány kajakosok között a vízen a KSI-Gyoma fiatalja, Várkonyi Sarolta vitte a prímet, aki 2000 méteren és 10 kilométeren is a legjobb tudott lenni. Előbbi számban Nemes Rékát és György Porst Hangát, utóbbiban Sági Alízt és Horváth Maját utasította maga mögé. A Cooper-teszten a kaposvári Szerafin Zsófia érte el a legjobb eredményt 2960 méterrel, a második helyen Paróczi Réka, a harmadikon Németh Alma Eszter zárt.

A férfi kenusoknál a szegedi Gyányi Levente és a DKSC-s Böszörményi Bendegúz magasodott ki a mezőnyből. Gyányi a 2000 métert és a 10 kilométert nyerte meg Böszörményi előtt, futásban azonban utóbbi versenyző volt a jobb. 2000 méteren Molnár Csanád, 10 km-en Szilágyi Balázs, míg a Cooper-tesztben Csanki Imre szerzett harmadik helyet.

Gratulálunk a fiataloknak!

4200 futó áll rajthoz a Kolonics György emlékfutáson

Október 23-án elrajtol a Kolonics György emlékfutás, amelyre 4200 nevezés érkezett. A futók 2 és 11 kilométeren, valamint félmaratonin versenyezhetnek. Szombaton és vasárnap 12-18 óráig a Magyar Kajak-Kenu Szövetség székházában át lehet venni a rajtszámokat.

Koló futás

Hogy miért éppen október 23-án rendezi meg a Kolonics György Alapítvány a Kolonics György emlékfutást?

Mert Koló rendszeres részvevője volt a Bécs-Budapest szupermaratoni utolsó szakaszának, az október 23-án Budakesziről induló és a Hősök terére érkező félmaratoninak. Sőt, volt, amikor ő rajtoltatta el a mezőnyt ezen az ötnapos versenyen. Szupermaratoni már két éve nincs, de a Kolonics György Alapítvány minden október 23-án megrendezi az emlékfutást, amelynek központja a Népszigeten lévő KSI vízitelep.

Az eseményre ma lezárult a nevezés, 4200 futó regisztrált, köztük olimpiai és világbajnoki érmes kajakosok és kenusok. A szervezők információi szerint a rajtszámok átvétele már szombaton és vasárnap megkezdődik, 12 és 18 óra között a Magyar Kajak-Kenu Szövetség Latorca utcai székházában lehet átvenni a rajtszámokat. A szervezők kifejezett kérése, hogy a verseny napján senki se próbáljon meg autóval bemenni a Népszigetre, mert nem lehet, az Északi összekötő híd le lesz zárva. A Duna Plaza parkolója lesz megnyitva a versenyzők és kísérőik számára. Új információ, hogy a nagyszámú nevezés miatt megváltozott a verseny programja, amely az esemény Facebook oldalán érhető el.

Csabai Edvin, a Kolonics Alapítvány elnöke elmondta: a női és férfi dobogósok érem díjazásban részesülnek, a félmaratoni során a legjobb női és férfi kajakos vagy kenus versenyző vándorserleget kap. Emellett nagy értékű tárgynyereményeket is kiosztanak, a több mint 10 nevezést leadó kajak-kenu klubok között egy 200 ezer forint értékű fűnyírót sorsolnak ki a szervezők. A félmaratonin az összes célba érkező egyedi érmet vehet át.