Sárkányhajó Magyar Bajnokság

Július 12-én, az Eszkimó Indiánjátékokkal, a Masters Bajnoksággal és a T-Mobile Vízi Szabadidősport Fesztivállal egy időben került megrendezésre a sárkányhajósok országos bajnoksága. A nagy érdeklődésre való tekintettel az előfutamból az „A”, „B”, és a „C” döntőbe lehetett bekerülni, a céges és a profi sárkányosok 500 méteres viadala szoros befutókat és látványos versenyt hozott.

Amikor a sárkányhajók beálltak az 500 méteres indítóbójákhoz, a még esetleg a pályán lézengő kajakosok és kenusok egyből jobbnak látták elhagyni a terepet, hiszen előfutamonként 4-4 sárkányfej meredt a cél felé. A rajt vezényszó előtt több csatakiáltásra is felfigyelhetett a publikum, majd az indulás után a csapatok a dobos adta ritmusra húzták a lapátot, a kormányos hangos szóval biztatta a legénységet. A célvonal mögött azonban éles kanyart kellett vennie a 22 fővel felálló hajónak, ugyanis a céltornyon túl már kisebb hajóegységek felbukkanása is várható volt.

A céges futamon a MOL csapata diadalmaskodott, az ezüstöt a Lakrido bt. tagjainak nyakába akasztották, a dobogó harmadik fokára pedig a Green Dragon Motors zászlaja alatt evező társaság állhatott.

A profi sárkányosoknál Römi „A” csapata nyert, remek versenyzéssel hangolva a szeptemberi, poznani világbajnokságra. Hajójukat többek között Hüttner Csaba, Sarudi Pál, Patyi Melinda világbajnokok hajtották.

Második a Römi „B” lett, míg a bronzérmes pozícióban a Dunafüredi Vízisport Klub végzett.