Rangos mezőnyben a magyarok

A komáromi kajak-kenu klub 60. születésnapja alkalmából rangos versenyt rendez a hétvégén, amelyre meghívott több környékbéli klasszis kajakost is.

A rangos mezőnyben a magyarok közül ott volt például Takács Tamara, Kopasz Bálint, Tótka Sándor, Molnár Péter, Birkás Balázs, Kulifai Tamás és Tóth Dávid is. A versenykiírás szerint mindenkinek 500 egyest, 500 párost és 5000 egyest kell mennie, párosban pedig kisorsolták a párokat. A versenyek első nyolc helyezettje kap pontot, a párosoknál a pontok feleződnek, a vasárnapi 5000 egyes után pedig kialakul a végeredmény, és az első hat helyezett részesül pénzdíjban.

Az 500 egyest a csehek világbajnoka, Dostal nyerte, Kopasz Bálint lett a második, Tótka Sándor célfotóval lemaradva a harmadik helyről a negyedikként zárt. A párosoknál Dostal és Birkás nyert a Tótka, Tarr (szlovák), a Molnár, Vlcek (szlovák) és a Tóth, Botek (szlovák) kettős előtt.

A nőknél Takács Tamara győzött 500 egyesben.