Nincs meg Kopasz Bálint ellenszere

A K-1000 méter után 500 egyesben is győzött Kopasz Bálint, ez azt jelenti, hogy idén egyetlen hazai versenyen sem hibázott, az algyői kajakos az összes hazai viadalt megnyerte, amelyiken elindult. A Korisánszky György, Mike Róbert is mindent vitt, mindkét válogatón győzni tudtak C-2-ben 500 és 1000 méteren is. K-2 1000 méteren pedig megvolt a szétlövés, a világbajnokságra az első válogatót és a mostani különversenyt megnyerő Hufnágel, Ilyés duó készülhet.

Kopasz és Hufnágelék sikere

Tótka Sándor rajtolt a legjobban K-1 500 méteren és tisztán vezetett is féltávig. A korábbi sprintert a parton sokan a szám esélyesének tartották, miután tegnap Nádas Bencével simán nyerte a párost. Kopasz Bálint és Mozgi Milán azonban fokozatosan megközelítette Tótkát, majd 100 méterrel a vége meg is előzték őt. Mögöttük hatalmasat hajrázott Tóth Dávid is, aki Kopasz és Mozgi mögött bronzérmet szerzett.

“Kemény 500 méter volt, nekem az idei legnehezebb. Nem volt előre eldöntött taktikám, nem akartam nagyot rajtolni, mert akkor nem bírtam volna a végét. Kihajtottam magam, örülök, hogy meg tudtam nyerni ezt a számot is” – mondta a befutás után Kopasz Bálint.

Sokkal simábban nyerte a második válogatót a Korisánszky Dávid, Mike Róbert duó C-2 500 méteren, mint három hete az elsőt, ezen a hétvégén úgy alakult, hogy az 1000 méteren nagyobbat kellett küzdeniük a győzelemért. A rövidebb távon ezúttal is Sarudi Pál és Fekete Ádám végzett a KSI SE egysége mögött, Hajdu Jonatán és Khaut Kristóf pedig harmadik lett.

“Az ötszázas feszes tempót kell megtalálnunk, Korisnak még fejlődnie kell abban, hogy megfogja a csípőjét, meg a hasa feszes legyen, ugyanakkor nem biztos, hogy külön készülnünk kell a rövidebb távra is. Az biztos, hogy az ezer méterünknek sem ártana, ha ezt is jól meg tudnánk oldani” – mondta a páros kenuzás lassan megkoronázott legjobbja, Mike Róbert.

A férfi kajakosoknál, 5000 méteren komoly csata zajlott, a napon legalább 45 fokos időben.

Noé Bálint, Csontos Csaba, Solti László, Ceiner Bálint és Petró Erik haladt körökön át váltott vízen az élen, csak az utolsó kis körben lógott meg Noé, Petró és Csontos, akik nagy hajrá után ebben a sorrendben is érkeztek a célba. Miután a fiatal Petró Erik az egyik fordulóban bóját tévesztett, ezért kizárták, így Ceiner Bálint állhatott fel harmadikként a dobogóra.

A női kajakosok versenyében ezúttal is Bodonyi Dóra és Mihalik Sára küzdött meg az első helyért 5000 méteren, ebben a különcsatában pedig az első válogatóhoz hasonlóan ismét a Közgép SE kajakosa, Bodonyi Dóra győzött, Mihalik Sára mögött pedig a BHSE színeiben Horváth Noémi futott be.

A férfi kenusoknál sem történt földindulás C-1 5000 méteren, ezúttal is az első válogatón győztes Varga Dávid nyert, a múlt héten maraton Eb-ezüstérmet szerző Dóczé Ádám előtt. Ketten hamar megléptek a mezőnytől, a finist pedig Varga bírta jobban, így ebben a számban az Európa-bajnokság után a vb-n is rajthoz állhat.

A második válogató zárása után rendezték meg a szétlövést férfi K-2 1000 méteren a Hufnágel Tibor, Ilyés Róbert és a Noé Zsombor, Bogár Gábor duó között. A táv elején sokáig együtt haladt a két egység, ezúttal Hufnágelék nem rontották el úgy a rajtot, mint pénteken, a végét pedig kicsivel jobban bírták. Nagy küzdelemben nyerte meg a szétlövést a Honvédos duó, így az Európa-bajnokságon és a vb-n is képviselhetik a magyar színeket.

“Nem volt egyszerű, arra számítottunk, hogy megnyerjük a második válogatót, de ez sport, bármi előfordulhat, ezért pénteken kikaptunk, majd abból fel kellett állnunk és most teljesíteni, amit elvártunk magunktól – mondta a célban Hufnágel Tibor. – Az elmúlt években folyamatosan ott voltam párosban a nemzetközi mezőnyben, ennek ellenére most még nem tudom megmondani, hogy a jelenlegi formának idén mire lesz elég, jövő héten az Európa-bajnokság után okosabbak leszünk.”

Zombori Dominik: öt arany és új motiváció

Nagy sikert ért el a hétvégi racicei Olimpiai Reménységek Versenyén a szegediek fiatal kenusa, Zombori Dominik, aki öt aranyéremmel zárta az eseményt. Öt arannyal volt csúcstartó a kajakos Piller Szabina, aki 2014-ben Pöstyénben ért el ehhez hasonló sikert, valamint a Slihoczki Ádám, Szőke Attila kenupáros, ők tavaly Szegeden állhattak ötször a dobogó legfelső fokára.

ORV

Öt arannyal zárta a hétvégi racicei Olimpiai Reménységek Versenyét Zombori Dominik. A szegediek kenusa C-1 500, C-4 500, C-2 1000, C-4 200 és C-2 200 méteren állhatott fel a dobogó legfelső fokára. A racicei napok a sikerek mellett új motivációt is adtak a fiatal versenyzőnek, aki jövőre olimpiai számban szeretne rajthoz állni és érmet szerezni a korosztályos világbajnokságon.

„Az idén a fő cél az volt, hogy kijussak az Európa- és a világbajnokságra, ami sikerült is, sőt négyesben mindkét versenyen ezüstérmes lettem. Az Olimpiai Reménységek Versenye afféle ráadása volt ennek a szezonnak, és azért is örülök különösen ezeknek az aranyérmeknek, mert betegség után, nem a legjobb állapotban utaztam a versenyre” – mesélte Vécsi Viktor és Boldizsár Gáspár tanítványa, akinek ez volt az utolsó ORV-je, jövőre már csak az ifjúsági korosztályban szerepel.

Hogy melyik távra fókuszál leginkább?

„Bár az idén az ötszáz méter ment a legjobban, természetesen az a célunk az edzőimmel, hogy olimpiai távon, olimpiai számban indulhassak majd a jövő évi világversenyeken – folytatta a versenyző, akinek édesapja is kenuzott, így szülői vonalon ismerkedett meg a sportággal.

„A kenuzás előtt úsztam és dzsúdóztam, de egyik sem fogott úgy meg, mint ez a sportág. Az úszás laboratóriumi körülményei, a faltól-falig élet után nagyon jó volt megélni a természet közelségét, s jó társaságba is kerültem – magyarázta Zombori Dominik, aki a szegedi kenu sikerére is kitért. – Szegeden nagy hagyományai vannak a kenuzásnak, Kacsa bácsi, Vécsi Viktor, Boldizsár Gáspár tudása, tapasztalata nagyon sokat jelent nekünk, és persze az is fontos a sikereinkben, hogy itt van nekünk a Tisza és a Maty-ér is. A Tisza ősszel és tavasszal tökéletes az alapozáshoz, a Maty-ér pedig a legjobbat hozza ki belőlünk a versenyszezonban.”

A Sulisárkányokra a nap is sütött Sukorón

A sukorói sárkányhajó Nagydíj szombati versenynapján a Sulisárkány, valamint a Roadshow sorozat döntőit rendezték meg. 31 iskolai csapat vetélkedet, a Roadshow-n a Százhalombatta, a Nagydíj váltójában az ESMTK nyert.

Sárkány

Jó idő fogadta szombat délelőtt a sukorói Sárkányhajó Magyar Nagydíj részvevőit, a Sulisárkányok az elmúlt évek esői után végre napsütésben tudtak vízre szállni, és a felnőttekhez hasonló komoly csatákat vívtak az érmekért.

„Két darab kétszáz méteres időfutamot teljesítettek az egységek, az összetett idejük alapján hirdettünk győzteseket. A középiskolások között a Vajda Dragons, a hetedik-nyolcadik osztályosok korcsoportjában a Fejedelem sárkányai, míg az ötödik-hatodikosok között a Feketés sárkányfiókák nyertek. Jó volt látni, hogy milyen profin működnek ezek a kicsi csapatok is, és boldog vagyok, hogy ilyen nagy létszámban voltak itt Sukorón” – mondta Patyi Melinda, a sárkányhajó szakág vezetője.

A Roadshowban a Százhalombatta csapata nyert, a Zoltek Dragons és a Tuzsér száz csapás csapata előtt.

„A százhalombattaiak régi motorosok a mezőnyben, remekül összeszokott társaság, míg a bronzérmes tuzsériak először indultak a döntőben. Ők a vásárosnaményi Roadshowról jutottak tovább, s jó látni, hogy a Felső-Tiszán zajló fejlesztéseknek, a szabadidős bázis szélesítésének a mi szakágunkban már érzékelhető az eredménye” – magyarázta Patyi Melinda.

A délután zajló Nagydíjon a váltóversenyek, valamint a 4000 méter került megrendezésre, amelyek látványos küzdelmeket hoztak.

„A váltóban kétszer kétszáz métert teljesítettek a csapatok, a tízüléses mix hajók adták a váltóbotot a húszas egységeknek. Érdekes volt látni, hogy ki, milyen váltást választ, s nagyon izgalmas összecsapások zajlottak. A versenyt az ESMTK nyerte meg a Dunakeszi sárkánylégió és a Tatai Hódy előtt. Ez a szám igazán össze tudja kovácsolni a csapatokat” – folytatta a szakember.

A 4000 méteres távon a senioroknál sok ütközéssel és izgalmas előzésekkel ment a futam. Az első fordulóra a hat hajó szinte egyszerre ért oda, a Römi egység egy picit kilógott a mezőnyből, de ahogy megpróbált ráfordulni a fordítóra összeakadt két másik hajóval, így szinte teljesen keresztbe állt a sárgák hajója. Az ütközésből a körösiek jöttek ki jól, a Römi egység pedig az ötödik helyről verekedte fel magát az ezüstérmes pozícióba. A mastersek versenyében a Dragon Aqua nyert, a körösiek, valamint a Dunakeszi Sárkány Légió előtt.

Az eredmények

Sulisárkányok. III. korcsoport (középiskolások): 1. Vajda Dragon 2:05,36, 2. Dunakeszi Radnóti M. Gimnázium 2:07,16, 3. Feketesereg 2:09,52. II. korcsoport (általános iskolások 7-8. osztály): 1. Fejedelem sárkányai 2:09,38, 2. Ultrahidra1 2:11,90, 3. Kőrösi sárkányok 2:13,16. I. korcsoport (általános iskolások 5-6. osztály): 1. Feketés sárkányfiókák 2:20,74, 2. Sárkányvár 2:20,78, 3. Süsü a sárkány 2:22,56

Roadshow: 1. Százhalombatta 1:49,88, 2. Zoltek Dragons 1:50, 94, 3. Tuzsér száz csapás 1:51,94

Nagydíj. Váltó (2×200 m): 1. ESMTK 1:48,84, 2. Dunakeszi Sárkánylégió 1:52,88, 3. Tatai Hódy 1:52,98

4000 m. Seniorok: 1. Körös Dragon, 2. Römi, 3. Tatai Hódy. Mastersek: 1. Dragon Aqua, 2. Körös Dragon, 3. Dunakeszi Sárkány Légió