Megnyugtató rajt Plovdivban

Megnyugtató pályákkal rukkolt elő csapatunk a plovdivi Európa-bajnokság első napján. A péntek délelőtti programból a gyomorrontással küzdő Vasbányai Henrik kivételével mindenki egyenes ágon jutott a döntőbe.

Eb

Bodonyi Dóra K-1 1000 méteren az első magyar indulója volt az Európa-bajnokságnak, a szolnoki kajakos nem bízta a véletlenre, futamát megnyerve a legjobb idővel került be a szombati döntőbe.

„Enyém lett a legjobb idő, de nagyon első pályás volt ez a futam. Leégett a tüdőm, el is kötöttem a végére és engem zavar egy kicsit, hogy lötyögős a víz – mondta Bodonyi Dóra, aki bízik benne, hogy a döntőben tud még gyorsabban is kajakozni. – A legjobb idő megnyugtató, de a döntő új nap, új kihívás, mindenki másképpen áll hozzá.”

Vasbányai Henrik C-1 1000 méteren futamában a negyedik helyen zárt, ami azt jelenti, hogy délután a középfutamban még bizonyítania kell. Ami nehéz feladat lehet számára, hiszen Henrik gyomorrontással küzd. Edzője, Oláh Tamás elmondta, hogy csütörtökön nem is tudott edzeni, de bíznak benne, hogy ettől függetlenül sikerül a döntőbe verekednie magát.

A folytatásban K-1 1000 méteren Kopasz Bálint futamgyőzelemmel, összességében a negyedik legjobb idővel jutott be a fináléba, és férfi K-4 500 méteres csapathajónk, Nádas Bence, Tótka Sándor, Molnár Péter és Mozgi Milán is tökéletes produkcióval, futamgyőztesként abszolválhatta az első felvonást.

„Jó érzés volt belülről megélni, hogy jól megy a hajó. Nem csak nekünk, az edzőinkek is tetszett ez a pálya. A cél az volt, hogy kihagyjuk a középfutamot és holnap teljes erőbedobással tudjunk odaállni a döntő rajtjához. Megnyugtató, mert mindannyian úgy érezzük, hogy még több is van ebben az egységben” – mondta Mozgi Milán.

A Lucz Dóra, Medveczky Erika, Takács Tamara, Vad Ninetta női négyes a legjobb idővel jutott döntőbe, és bár a lányok elégedettek voltak, délután még csiszolnak egy kicsit a hajón.

“Összejött a döntő és jó időt is mentünk, de a lötyögős víz miatt délután még szükséges egy kis technikai csiszolás, állítanunk kell az üléseken” – mondta Lucz Dóra, aki bízik benne, hogy a döntőre minden összeáll.

A Korisánszky Dávid, Mike Róbert kenupáros lépésről-lépésre haladt és úgy tűnik, “összeállt” az idény egyik nagy versenyére, hiszen Oláh Tamás tanítványai futamgyőzelemmel és a harmadik legjobb idővel kvalifikáltak a döntőbe. Férfi K-2 1000 méteren Hufnágel Tibor és Ilyés Róbert futamában a második helyet szerezte meg, de Mike Robiékhoz hasonlóan összességében ők is a harmadik legjobb időt érték el.

„Nekünk kiválóak a plovdivi körülmények, szuper pályát tudtunk jönni. A döntőben is elégedettek lennénk egy ilyen teljesítménnyel” – értékelt Hufnágel Tibor.

Folytatás magyar idő szerint 12 órakor.

Lehengerlő kezdés 1000 méteren

9 arany-, 6 ezüst-, 9 bronzérem! Nagy erősen kezdett a magyar csapat a csehországi Racicében zajló idei Olimpiai Reménységek versenyén. Több számban is két magyar egység állhatott fel a dobogóra az 1000 méteres döntők során.

A délutáni döntők nyitányaként Kós Benedek Tibor második lett a 2000-es korosztályban K-1 1000 méteren. Redl András Vilmos nyert a 2001-es születésűek versenyében, ahogy a legfiatalabb között, óriási fölénnyel győzött a 15 éves Kiss Ádám is.

A legidősebbek között C-1 1000 méteren Kállai Róbert Gida második, mögötte Zupkó Balázs Péter pedig harmadik lett.

A 2001-es kenusoknál Hodován Dávid lett harmadik. A legidősebb lányoknál Kőhalmi Emese Boglárka győzött K-1 1000 méteren, Posta Réka pedig harmadik helyezést ért el. A 2001-es korosztályban Csikós Zsóka és Fekete Dorina végzett az első és a második helyen, a 2002-ben születetteknél pedig Rugási Csilla lett harmadik.

A női kenuban is parádésan kezdtünk, Nagy Bianka nyert a 2000-es korosztályban, az egy évvel fiatalabbak között pedig szegedi csapattársa, Molnár Csenge lett a legjobb.

Férfi kajak párosban a két 16 éves tehetség, Erdélyi Tamás és Balogh Gergely harmadik lett. C-2 1000 méteren kenu párosban a legidősebbek között is kiválóan szerepeltek a magyarok, Kocsis Ádám nyert Zombori Dominikkal, a harmadik helyen pedig Zupkó Balázs és Mitró Márton duója futott be. Ebben a számban kiválóan szerepeltek a fiatalabbak is, a 15 éveseknél második lett a Paragi, Szabó egység, harmadik pedig az Odnoga, Besenyei duó.

Női kajakban K-2 1000 méteren Bakó Olga győzött Tófalvi Viktória párjaként, ebben a számban, szintén a legidősebbek között, Biben Karina Klaudia és Tóth Dominika lett harmadik.

A fiatalabb lányoknál a Potoniec Zsófia, Angyal Villő páros győzött, női kenu párosban a legidősebbek között a Szamosi, Molnár egység ezüstérmet lett, a 2002-ben született női kenupárosok versenyében pedig az Opavszky Réka, Gönczöl Laura egység második, Horányi Dóra és Folberth Nóra pedig harmadik helyezést ért el.

„A felnőtt szakágnál megfogalmaztuk, hogy mennyire fontos a négy lábon állás, az utánpótlás szintjén ez már meg is valósult, mindenhol ott vagyunk a világ élmezőnyében. Különösen értékes, hogy egyéniben szerepel nagyon jól a csapat és nemcsak a szezon során sikert sikerre halmozókra, például Nagy Biankára, Molnár Csengére, vagy Kállai Róbert Gidára gondolok, hanem mellettük új nevek, új arcok is feltűntek a dobogón egyesben és párosban is. Szintén nagyon bíztató, hogy a férfi kenu szakágban jön fel egy új generáció, látszik, hogy a világbajnok Szőke, Slihoczki páros mögött is ott lohol már Zombori Dominik és Kocsis Ádám, de kiválóan szerepelt ugyanebben a számban, C-2 1000 méteren Zupkó Balázs és Mitró Márton is. A 9 arany-, 6 ezüst és 9 bronzéremmel természetesen magasan vezetjük az éremtáblázatot az első versenynap végén” – mondta Schmidt Gábor elnök, aki a helyszínen Hüttner Csaba felnőtt szövetségi kapitánnyal együtt tekinti meg a hétvégi utánpótlás versenyt.

Idén is lehet jelentkezni a Szentkirályi tehetségprogramjára

A Szentkirályi Tehetségprogramot a Szentkirályi-Kékkúti Ásványvíz Kft. tavaly azért indított útjára, hogy felkutassa és támogassa az ország fiatal sporttehetségeit. A Magyar Olimpiai Bizottság szakmai együttműködésével indított, négymillió forint összdíjazású programban idén a vizes sportok állnak fókuszban, így 14-18 év közötti kajak-kenusok, úszók és vitorlázók jelentkezését várják. A jelentkezési határidő 2017. október 31.

Pályázat

A támogatást elnyerő fiatal tehetségek kiválasztásában az idén Kovács Katalin kajakozó, Darnyi Tamás úszó és Majthényi Szabolcs vitorlázó segítenek majd.

A Szentkirályi, Magyarország díjnyertes ásványvize tavaly azzal a céllal indította útjára a Szentkirályi Tehetségprogramot, hogy segítse a fiatal magyar utánpótlás sportolók profi sportkarrierjének elindulását. Tavaly a kajak-kenu, a torna, a vívás és a vízilabda kapott szerepet a programban, idén pedig a kajak-kenusok mellett úszók és vitorlázók jelentkezhetnek, hogy elnyerjék a fejenként 1 millió forint értékű támogatást. A 14-18 éves fiatalok a nyereményt fejlődésükhöz szükséges, és a jobb eredmények eléréséhez nélkülözhetetlen kiadásokra fordíthatják, legyen az egy költséges sporteszköz, edzőtábor, vagy akár egy verseny nevezési díja.

A Tehetségprogramba a fiatalok 2017. augusztus 1. és október 31. között jelentkezhetnek a www.szentkiralyitehetsegek.hu weboldalon keresztül. A jelentkezők közül a három mentor – Kovács Katalin háromszoros olimpiai bajnok kajakozónő, Darnyi Tamás négyszeres olimpiai bajnok úszó és Majthényi Szabolcs tizenegyszeres világbajnok vitorlázó – részvételével felálló kuratórium választ ki sportáganként egy-egy győztest. A fiatal sportolók mentorálásában ősszel a nagyközönség is szerepet vállalhat: további egymillió forintot ugyanis a Szentkirályi-Kékkúti Ásványvíz Kft. közönségszavazás alapján oszt majd szét a három fiatal tehetség között.