Kopasz Bálint bajnoki arannyal hangolt a vébére

Az 1000 méteres versenyekkel elkezdődött Szolnokon a kajak-kenu országos bajnokság.

Férfi kajak egyesben a papírformának megfelelően Kopasz Bálint magabiztosan, több mint három másodperc előnnyel nyert Noé Bálint és Dombvári Bence előtt, a nők ugyanezen számában Fazekas-Zur Krisztina diadalmaskodott.

Az egyik legjobban várt szám a férfi kajak négyesek versenye volt, hiszen az 500-as és az 1000-es vb-négyes mindhárom távol elindul az ob-n. A leghosszabb távon nem született meglepetés, az Erdőssy Csaba, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Kós Benedek ezres kvartett több mint 3 másodperccel előzte meg a Nádas Bence, Birkás Balázs, Kuli István, Tótka Sándor 500-as egységet.

C1-ben Bodonyi András, C2-ben a Korisánszky Dávid, Mike Róbert páros, K2-ben a férfiaknál az Erdőssy Csaba, Bogár Gábor egység, míg a nőknél a Rugási Csilla, Budai Gvendolin duó győzött. A C4 vegyes négyes versenyben Korisánszky Dávid, Mike Róbert, Sáfrány Mátyás és Bakó Tamás végzett az első helyen, a női kajakosoknál pedig a Szendy Lilla, Budai Gvendolin, Szabó Ágnes, Rugási Csilla hajó ért elsőként a célba.

Szombaton folytatódik az ob, az eredményeket itt lehet nyomon követni.