Kettős magyar siker Norvégiában

A felnőtt női kajakosoknál az arany- és az ezüstérem is magyar nyakba került a Norvégiában zajló maraton Világkupán.

Akárcsak a nemrég véget ért magyar bajnokságon, a sandvikai nemzetközi versenyen is Czéllai-Vörös Zsófia nyert Kiszli Vanda előtt. A férfiak ugyanezen számában kettős hazai siker született, a két norvég és egy dán kajakos mögött Boros Adrián negyediként ért célba. A többi magyar közül Mészáros Márton Sándor a kilencedik, Mészáros Márton a 16., Grőger Mátyás pedig a 20. helyen végzett.

A férfi kenusoknál Nagy Gergely Balázs 15 másodperces büntetést kapott, ezzel együtt negyedikként zárt.

A junior kajakos lányok között Makrai Sára ezüstérmet szerzett, Sinkó Panna negyedik, Haiszer Anna Liza nyolcadik, Tillmann Zsófia pedig tizedik lett. Junior férfi K1-ben Nagy Raúl az ötödik, Ezer Dávid János pedig a tizedik helyen ért célba.