Hatalmas küzdelmek Szolnokon

Nagyon szoros versenyeket hozott a Szolnokon zajló ifjúsági vb- és Eb-válogató második napja.

A lányok király számában, 500 méter kajak egyesben Rendessy Eszter az utolsó 50 méteren tudta lefiniselni a tavalyi ifi világbajnok Gazsó Dorkát. Szintén nagy csatában nyert a fiú kajakosoknál 200 méter egyesben Nikodém Patrik, aki célfotóval, 0,08 másodperccel győzte le Keresztes Kristófot.

Szintén komoly küzdelmet hozott a kenu párosok versenye 1000 méteren a fiúknál, végül a Horváth Benedek, Besenyei Ádám kettős nyert a Kállai Róbert Gida, Bucsi Bálint egység előtt.

A női kenusok 500 méteres páros versenyében a már megszokott szegedi fölényt hozta a viadal, Nagy Bianka és Molnár Csenge mögött a még serdülő korú Opavszky Réka, Gönczöl Laura kettős ért célba másodikként.

Az 1000 méteres távon a fiú kajak párosoknál az Erdélyi Tamás, Őri Zsombor kettős nagy fölénnyel, egy hajóval verte a Rédl András, Monoki Marcell egységet.

Makrai Csaba szövetségi kapitány hétfőn hirdeti ki az ifjúsági válogatott keretét.