Boros Adriánnak túl rövid volt a verseny

Maraton

Boros Adrián dobogóra állhatott a hazewinkeli maraton Világkupán. A tolnaiak versenyzője a második helyen zárt a 3.6 km-es versenyen.

A férfiaknál francia, a hölgyeknél dán siker született a hazewinkeli Világkupa rövid távú versenyében, ám egy magyar versenyző is dobogóra állhatott, Boros Adrián ugyanis a második lett Quentin Urban mögött.

„Ah, túl rövid volt ez a verseny. Az ötszázadik helyről jöttem fel és mire végre elől voltam, jött a cél” – viccelődött Boros Adrián a verseny után. A magyarok közül Aranyosi Gábor a 10., Mészáros Márton a 13. helyet szerezte meg.

A női versenyben győzelemmel tért vissza a maratoni mezőnybe a három olimpián is induló Henriette Engel Hansen. Magyar részről Horváth Noémi a 4. helyen zárt, Katona Lili a 10. lett.