image1

Boros Adrián: “Nem akartam megölni magam az első szakaszon”

6981
Csütörtökön hajnalban elrajtolt a dél-afrikai Pietermaritzburgból a háron napos Dusi maraton mezőnye. Az egyetlen magyar induló, Boros Adrián a 20. helyen áll az első napi 43 kilométeres szakasz után. Ma a futás volt hangsúlyos, s Adrián megúszott egy koccanást is az egyik sziklával.

Boros Adrián letudta a Dusi maratoni első napját. A 43 kilométeres szakasz után a 20. helyen érkezett célba, elfáradt, de nagyon bizakodó. Ez derül ki a Dél-Afrikából küldött beszámolójából:

“Ma megkezdődött a Dusi, és az első nap után a 20. helyen állok. Ezúttal 43 kilométert kellett teljesítenünk, ebből körülbelül 15 kilométer futószakasz volt. Jól éreztem magam a futam közben, erős voltam futásban, sokkal erősebb, mint az előző években. A leghosszabb futószakasz 4.4 km volt, alig bírtam evezni utána, fájnak a vállaim, a lábam, és mondhatjuk úgy, hogy igazából mindenem. Korán indult a verseny, ennek ellenére nagyon meleg volt, nem 40 fokról beszélünk csak 30-ról, de az utolsó részt ez is nagyon megnehezítette. A mai nap taktikai verseny volt számomra, nem akartam megölni magam rögtön az első szakasz első húsz kilométerében, ezért inkább vizeztem, nem mentem bele meggondolatlan dolgokba, hagytam, hogy a tapasztalt versenyzők menjenek előttem, és követtem őket. Ezt a taktikát jó döntésnek tartom, így is iszonyatosan elfáradtam, de talán a holnapi részre megtudtam menteni egy kis energiát. Kisebb hibáim voltak a verseny alatt, egy sziklát az elején pont telibe találtam, de nem történt semmi komolyabb, a hajóm jó állapotban van. Most igyekszem regenerálódni, a megfelelő evés és ivás nagyon fontos ilyenkor, és szerencsére tudtam aludni is egy kicsit a verseny után. Most még érzem az erőt magamban, igazán elfáradni a harmadik nap végére fogok.”