Bevették Norvégiát a magyar kajakos lányok

Akárcsak szombaton a rövidebb távon, vasárnap a hosszabb versenyszámban is kettős magyar siker született a norvégiai maraton Világkupán női kajak egyesben.

A 3,4 kilométeres távon szombaton Czéllai-Vörös Zsófia nyert Kiszli Vanda előtt, vasárnap pedig 26,2 kilométeren fordított sorrendben végzett az első két helyen a két magyar versenyző. Ők ketten kiemelkedtek a mezőnyből, hiszen a harmadik helyezettnek mintegy négy percet adtak, kettőjük között pedig csupán 1,6 másodperc volt a különbség a célban Kiszli Vanda javára.

A férfiak 29,8 km-es versenyében Boros Adrián ezüstérmet nyert, akárcsak a junior nők 19 km-es távján Makrai Sára. Előbbi számban Mészáros Márton 16., Grőger Mátyás 23. lett, míg utóbbiban Sinkó Panna a hatodik, Haiszer Anna Liza a 11., Tillmann Zsófia pedig a 12. helyen ért célba.

A férfi kenusoknál 26,2 kilométeren Nagy Gergely Balázs bronzérmet szerzett, míg Ezer Dávid János a junior kajakos férfiak 22,6 km-es versenyében tizedikként zárt.

(fotó: Christine Juul)