A vihar sem tántorította el a sárkányhajósokat

Szolnokon a második fordulóval folytatódott a sárkányhajósok országos bajnoksága.

Akárcsak az első fordulóban, Szegeden, úgy ezúttal is a bajnoki címvédő Römi KKSK nyerte a 200 és a 2000 métert is, mind a kétszer az ESMTK és a Szegedi Sárkényhajó Klub versenyzői állhattak még fel a dobogóra, annyi különbséggel, hogy 200-on az ESMTK, 2000-en pedig a Szeged lett az ezüstérmes.

Az esemény remek hangulatban zajlott le, és még az sem zavarta meg a résztvevőket, hogy félbe kellett szakítani a versenyt villámlás és szakadó eső miatt.

“Elégedett vagyok – kezdte a Römi részéről Reményi Péter. – Jól sikerült az eddigi felkészülés. A csapat maximálisan odatette magát, hasonlóan a szegedi fordulóhoz, két arannyal zártuk a versenyt. Jelenleg az amerikai világbajnokság van a fókuszban, így örültünk, hogy bemelegíthettük a pályát a következő fordulóra, amely egyben válogató verseny is lesz ugyanitt, Szolnokon.”

A nyílt női 200 métert a Szeged, a nyílt férfi 200 métert pedig a Tatai Hódy nyerte.

Az ob következő futamát június 30-án rendezik Szolnokon, június 9-én pedig a roadshow keretein belül Nagykanizsán randevúznak a sárkányhajósok.

A hétvégi ob-forduló képei Facebook-oldalunkon megtekinthetőek:

Rekordlétszám az országos bajnokságon

Soha nem látott létszámban jelentek meg a versenyzők a múlt hétvégi, győri maraton országos bajnokságon.

A gyermek, a kölyök, a serdülő, az ifjúsági és a felnőtt korosztályt is beleszámítva közel 2000 induló volt, amihez még 400 masters csatlakozott a győri eseményen.

„Nagyon szépen megtöltötték az egyesületek a partot és a vízfelületet. Mivel sok volt a résztvevő, nagyobb volt a kihívás is a versenyzőknek, így remek futamokat láthattunk. Az időjárás is ideális volt, és a győriek is kitettek magukért, ami a szervezést illeti. Nagyon köszönjük a kluboknak, hogy ennyi gyereket elhoztak az ob-ra” – mondta elégedetten Boros Gergely szakmai igazgató.

Az utánpótlás szövetségi kapitány, Makrai Csaba is boldogan konstatálta, hogy ki lehetett tenni a megtelt táblát a hétvégén a győri telepen.

„Az egész Aranypart szakaszt elfoglaltuk, pont azt beszéltük, hogy

ha ez így folytatódik, akkor kinőjük azt a részt.

Volt olyan síkvízi futam az ifiknél, amit három részben kellett megrendezni, mert annyi nevező volt, hogy széltében ellepték a Kis-Dunát. A tömeg nagy részét a kölyök, gyermek, serdülő és ifi korosztályok adták, és nemcsak egyesben és párosban indultak sokan, hanem

közel 20 négyes hajó is rajthoz állt a hétvégén.

Külön szimpatikus volt nekem, hogy a klubok és az edzők úgy döntöttek, hogy annak ellenére bevállalják a maraton ob-t, hogy rá egy hétre vb- és Eb-válogató lesz az ifjúsági korosztálynak. Szakmailag is azt gondolom, hogy az utánpótlásban belefér és elfogadható, hogy a maraton ob-t egy felkészülési állomásnak tekintik a rövidebb távra. Nagyon boldog vagyok a hétvégi események után, nagyon jót tett a sportágnak, hogy ilyen nagy számmal képviseltették magukat a fiatalok az országos bajnokságon, innen is látszik a kajak-kenu egyre tövekvő ereje.”

Az összesített éremtáblázaton a klubok között a Szegedi Vízisport Egyesület végzett az élen 11 arany-, 8 ezüst- és 4 bronzéremmel, második az Újpest (5 arany, 10 ezüst, 2 bronz), harmadik a KSI (5 arany, 9 ezüst, 10 bronz).

Meglepetéssel rajtolt a maraton-ob

A férfi kajakosok egyesében meglepetésre Mészáros Márton legyőzte Boros Adriánt a Győrben zajló maraton országos bajnokság nyitónapján.

A 30 kilométeres finálé végén csupán egy másodperc döntött a két versenyző között. „Sokáig négyen mentek az élen, de az utolsó futószakaszhoz már csak hárman érkeztek: Mészáros Márton, Boros Adrián és Aranyosi Gábor – kezdte a beszámolót Weisz Róbert szövetségi kapitány. – A célegyenesbe együtt fordultak be, ketten meg tudtak lépni, az utolsó 150 méteren indított egy nagy hajrát Marci, Adrián tudott vele menni, de amit a hajrá indításakor megszerzett fél métert, azt a végéig meg tudta tartani az éllovas.

Egy nagyon színvonalas verseny volt.”

A bronzérmet Aranyosi nyakába akasztották.

Nem volt alacsonyabb a nívó a női kajak egyesek 26 kilométeres döntőjében sem, ahol az első három helyezett nagyon gyorsan ellépett a mezőnytől. Czéllai-Vörös Zsófia, Kiszli Vanda és Csay Renáta hajójában megszámlálhatatlan világbajnoki cím pihent, ez meg is látszott a versenyen.

„Az utolsó futószakaszig ők együtt mentek, ekkor a vízreszállásnál egy hosszú, 500 méteres hajrát indított Zsófi, az itt kialakult néhány méteres különbség pedig a célig megmaradt” – kommentálta Weisz Róbert a Czéllai-Vörös, Kiszli, Csay sorrendet.

Czéllai-Vörös Zsófia boldogan adott interjút a győzelem után

A kenu egyeseknél két, a kajakosokéhoz képest sima győzelem született. A férfiaknál a táv feléig együtt ment Laczó Dániel és Nagy Gergely Balázs, a negyedik futásnál szakította le Laczó ellenfelét, és ért be elsőként a célba, a harmadik itt Török Aurél lett.

A teljesség kedvéért meg kell említeni, hogy a tavalyi vb-dobogós Dóczé Ádám, valamint Kövér Márton nem indult el egyesben, ők szombaton párosban állnak majd rajthoz, de Laczó és Nagy Gergely is elindul párosban is.

Laczó Dániel magabiztosan nyert

A női kenusoknál nagyon gyorsan szétszóródott a mezőny, az ifjúsági korú Horányi Dóra több mint két és fél perc előnnyel nyert Bonyai Regina előtt, míg a harmadik Sztolyka Rita lett.