A váll, a hát, és a csípő bemelegítése

Folytatjuk a helyes bemelegítésről és nyújtásról szóló sorozatunkat, ezúttal az általános bemelegítés lesz a téma. A bemelegítés fő célja a belső hőmérséklet emelése, és az ízületi mozgástartomány növelése.

A definíció szerint a bemelegítés az edzés előtt végzett, kis vagy fokozódó intenzitású mozgássorozat, amelynek segítségével a szervezet átáll a pihenés alatti szabályozásról a terhelés alatti szabályozásra. Fő cél a belső hőmérséklet emelése, és az ízületi mozgástartomány növelése.

A bemelegítésre úgy kell tekintenünk mint egy értékes időre az edzésben, amikor az általános célok mellett az egyéni korrekcióra is tudunk időt szakítani. A bemelegítés alatt az egyszerűbb gyakorlatoktól haladjunk az összetettebb, integráltabb feladatok felé.

A kajak-kenu sportban az általános bemelegítés két részből áll. Először a törzset kell előkészíteni a csípő, a vállövi, és a háti szakasz megmozgatásával, majd stabilizációs, és aktivizációs gyakorlatok elvégzésével. 

Ezt követik a keringésfokozó, és a speciális sportági mozgásokat előkészítő gyakorlatok, amelyeket a Kajak-Kenu TV következő epizódjaiban fogunk részletezni. 

Ebben a videóban a törzs előkészítését tárgyaljuk, valamint a mobilizációra helyezzük a hangsúlyt. A kisfilmben szereplő gyakorlatokat ezúttal is Németi Norbert sportfizioterapeuta, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség (MKKSZ) rehabilitációs trénere állította össze.

Ajánlott cikkeink

Kajak-Kenu & Szabadidő
Partnerek & Támogatók